
Kuvagalleria
Stephen O´Keeffe: Upeat, helpot korut
Myydään
Toimitus alkaen 2,99 € + ToriDiili-palvelumaksu 2 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Stephen O´Keeffe: Upeat, helpot korut. Tee itse sormuksia, korvakoruja, riipuksia ja solkia
Kirja johdattelee korunteon perustekniikoihin, ja teoksen opastuksella voi tehdä niin sormuksia, solkia, riipuksia, korvakoruja kuin ketjujakin. Upeat, helpot korut -teoksessa on 35 esimerkkityötä, joissa käytetään erilaisia metalleja ja korukiviä. Vaihe vaiheelta etenevien ohjeiden ja havainnollisen kuvituksen avulla voi tehdä vaikkapa kelttiläisen riipuksen, kiviupotuksin koristellun sormuksen tai helmiranneketjun.
Korunteko on haasteellista, mutta Stephen O’Keeffe opastaa, miten koruja voi tehdä yksinkertaisemmin ja miten välttää yleisimmät kompastuskivet. Näin aloittelijakin saa koruistaan omaperäisiä ja kauniisti viimeisteltyjä.
Innostava Upeat, helpot korut sopii kaikille aiheesta kiinnostuneille.
Mainio kunto!
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 13.7.2025 klo 17.50 ・ Ilmoituksen tunnus: 27279876