Kuvagalleria
Achatina fulica Wild color
Tuotteen kuvaus
Etsinnässä hyvä loppuelämän koti Necrolle. (Achatina fulica Wild color) Kotilon vanhempien pitäisi olla erisukuisia. Kotilo kasvanut normaalisti ja ollut terve.
Myyn, koska en ota kyseistä yksilöä omaan kasvatustoimintaani.
---
Otathan tietoa akaattikotilon hoidosta, ennenkuin laitat viestiä. Kotilo voi elää 10-vuotiaaksi! Jaksatko sitoutua niin pitkäksi aikaa?
Tietoa:
Kotilo tarvitsee seepiansuomua tai muuta kalkkilisää kuorensa vahvistamiseen. Ruuaksi kelpaa erilaiset kasvikset ja vihannekset. ( pinaattia, sitruunaa, raparperia, appelsiinia, sokeria, rasvaa, jauhoja jne, ei saa syöttää ) Proteiinia olisi hyvä syöttää kotilolle pari - kolme kertaa kk, esimerkiksi Achatina sticksejä, keitettyä kananmunaa tai raakaa maustamatonta kanaa.
Asumukseksi yhdelle kotilolle sopii läpinäkyvä noin 30L muovilaatikko, johon tehty ilmareikiä, tai exoterra/terraario. Kotiloita on hyvä olla vain yksi, mikäli ei toivo pikkuisia, ovat kovia lisääntymään. Kotilon asumusta on hyvä sumutella päivittäin, tai hankkia sumutinkone. Huoneen lämpö riittää.
- Sijaitsee lähellä kangasalan linja-autoasemaa.
Saat täältä pienen muovikipon, missä voit viedä kotilon kotio.
- Postitus onnistuu +11e postikuluja vastaan. Postitus postin helposti pakettina. Postitus vain ma - ti aikana ja sään salliessa. / En ota vastuuta postin käsittelystä, mutta paketti paketoidaan mahdollisimman hyvin. Olen näitä ennenkin lähettänyt ja tulleet elossa perille. Postittaessa toivon aina kuulumiset paketin saavuttua.
× Akaattikotilo, akaattikotiloita, achatina fulica, achatina fulica Wild color, kotilo, kotiloita, Wild color,
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 1.8.2025 klo 16.44 ・ Ilmoituksen tunnus: 27525568