Kuvagalleria
Saksanmetsästysterrierin pentuja
Tuotteen kuvaus
15.6.2025 Suomessa syntyneet saksanmetsästysterrierin pennut etsivät uusia metsästyskavereita. Pentuja syntyi kuusi kappaletta ja kaikki ovat narttuja. Pennut on sirutettu, rekisteröity Suomen Kennelliittoon ja Ruokaviraston koirarekisteriin 21.07.2025. Pennut on valmiita muuttaman uusiin koteihin 8 viikon ikäisenä 10.8.2025 alkaen. Viikkoa ennen luovutusta eläinlääkärin luovutustarkastus, koska useammat vakuutusyhtiöt kelpuuttaa vain max. 14 vrk vanhan terveystodistuksen.
Pennut on madotettu ennen luovutusta useempaan kertaan (2vk, 4vk, 6vk). Sosiaalisia, käsiteltyjä ja sisäsiisteys opetus aloitettu.
Rokotuksesta huolehtii uusi omistaja 12 vk ikäisenä tai jos koira on vielä tuolloin kasvattajalla kasvattaja rokottaa.
Pentujen emä on meidän kennelin oma kasvatti Ärrierin Amorphis (FI49788/21) joka on suomen käyttövalio. Isäuros on Metsäterrin UD Urho (FI49850/19) joka on toimiva koira metsällä ja menestynyt näyttelyissä (3x SERT, CACIB ja lukuisia kertoja ROP)
Mikäli rotudun kanssa harrastaminen tai pentue kiinnostaa, otappa yhteyttä ja tule käymään!
Kasvattaja, Eskola Elisa & Miikka, Ärrierin kennel.
Tavoitteellista saksanmetsästysterrierien kasvatusta vuodesta 2021.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 21.7.2025 klo 21.46 ・ Ilmoituksen tunnus: 27590377