Kuvagalleria
RC Arrma Typhon 4000kV harjattomalla moottorilla
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Arrman uusinta mallia oleva 1/8 kokoluokan Typhon mega 665 johon on vaihdettu harjallisen tekniikan tilalle Hobbywingin laadukkaat nopari (2S-4S, 120A) ja moottori (4000kV, max 3S).
Auto on käytännössä uusi. Harjallisilla sähköillä ajettu lyhyt testiajo ja auto todettu hitaaksi, sitten vaihdettu nykyiset harjattomat sähköt ja ajettu yhden 2S akullisen verran testiajoa Puolarin tekonurmiradalla. Autossa ei siis käytännössä mitään käytön jälkiä ja on uutta vastaavassa kunnossa.
Nopari ja moottori ovat käytettyjä mutta hyvin toimivia. Olivat aiemmin neliveto Slashissa jonka mittasin kulkevan yli 100km/h näillä sähköillä (3S akulla).
Tarvittaessa voin myydä tämän yhteydessä myös ohjaimen + vastarin, 2S akkuja ja laturin tai jonkun yhdistelmän näistä.
Hinnat listattu alla:
- Auto sisältäen sähköt ilman ohjainta: 200€
- ohjain + vastari (Spektrum STX2 + SRX200) asennettuna autoon: +15€
- 2S lipo-akku: +10€ (löytyy 2kpl)
- lipo-laturi (Team Orion Advantage One, 2S-4S laturi): +20€.
Koko RTR setti 2 akulla könttähintaan 230€.
Voin myös myydä auton rullaavana (ilman noparia ja moottoria), tarjoa!
Koeajon voi suorittaa Puolarin RC radalla Espoossa. Mieluiten nouto mutta postitus mahdollista.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 2.8.2025 klo 7.56 ・ Ilmoituksen tunnus: 28009310