Kuvagalleria
vintage MARC by MARC JACOBS valkoinen tekoturkki takki tekoturkistakki turkki L
Tuotteen kuvaus
Koko: L
Väri: Valkoinen
Marc by Marc Jacobsin 50-luvun tyylinen luonnonvalkoinen tekoturkki Marcin alkuajoilta. Takki on melko lyhyt ja laatikkomainen, ja siinä on yksi pieni tasku, tamppi selässä ja isot painonapit. Turkis on akryylin ja polyesterin sekoitusta, ja takissa on sininen, nätisti kuvioitu puuvillavuori.
Takki on yleisilmeeltään erittäin siisti, mutta joitakin yksittäisiä pikkuvikoja siinä on: hihassa on yksi korjattu kohta kuten lähikuvasta näkyy, taskunsuun ja helman turkis on hieman kulunut oikealta puolelta laukun kantamisesta, ja helma ja hihansuut ovat vähän tummuneet takin sisäpuolelta. Lisäksi niskan merkkilapun "Marc" on värjätty liikkeessä ilmeisesti palautuksen estämiseksi (takki on ostetty USA:sta). Muuten takki on erittäin hyväkuntoinen ja vuorikangaskin on supersiisti.
Koko L. Takki sopii ainakin kokoon 38 / 40 asti ja varmaankin kokoa 42 käyttävälle myös riippuen siitä, miten väljästi sen haluaa istuvan. Tarkista varmuuden vuoksi mitat: rinnanympärys n. 110 cm, vyötärö n. 110 cm, helman ympärysmitta n. 105 cm, hiha n. 59 cm, hartiat n. 44 cm ja pituus niskasta helmaan n. 57 cm.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 6.8.2025 klo 16.40 ・ Ilmoituksen tunnus: 28324495