Kuvagalleria
(1/5)
Matsutaro Shoriki sinooperi leimasin
Myydään100 €
Kuvaus
Tavara Rahaksi verkkokaupassa KOTIINKULJETUKSEN KAMPANJA PÄÄKAUPUNKISEUDULLA, KUN OSTOT YLITTÄÄ 150 euroa. Tarjoamme lompakolle sopivan valikoiman 2nd hand kodin tavaroita - hyvä tavara uuteen kotiin!
TAVARAN TIEDOT:
Tavarakoodi 1480-84309,
Pyöreä metallinen patinoitunut leimasin rasia, jossa kannessa on kaiverruksia japanilaisilla merkeillä. Esine on valmistettu Japanissa ja se on omistettu Matsutaro Shorikille. Hän oli Japanin NTV:n (Nippon Television Networkin) perustaja ja merkittävä henkilö Japanin mediassa, politiikassa ja urheilussa 1900 luvulla. Tämä esine on todennäköisesti valmistettu juhlistamaan hänen saavutuksiaan tai merkkipäivää. Punainen aine todennäköisesti sinooperia (Cinnabar), väriainetta jonka käyttö nykyisin kiellettyä.
Rasia valmistettu metallista ja siinä on patinaa, mikä viittaa sen ikään ja historialliseen arvoon. Sisällä muovikuori suojaamassa punaista ainetta sekä lehdyke, joka kertoo Matsutaro Shorikin tarinasta. Omassa lahja rasiassaan.
Kunto: Hyvä, Normaalia käytön kulumaa
Leveys: 9
Syvyys: 9
Korkeus: 2
MEISTÄ: Tavararahaksi myy kuluttajien puolesta heidän myyntikelpoisia tavaroitaan. Kauttamme voit ostaa hyviä kodin tavaroita, kuluttamatta luonnonvaroja lisää. Kierrätys on kotimainen tuote!
1480-84309 käytä tätä tavaranumeroa kysyessäsi asiakaspalvelustamme tavarasta. Palvelemme arkisin 11-16.30. (We have customer service also in English): asiakaspalvelu@tavararahaksi.fi. Maksullinen asiakaspalvelunumeromme: 0600 94 422 *(maksullinen numero; 1€/puhelu + 1,84€/alkava min)
Hakusanat: koriste-esine, paperipaino, Japani, Matsutaro Shoriki, metalli, kaiverrus sisustus idea helsinki, espoo, vantaa, kotiin, kauniainen opiskelija muutto lahja joulu joululahja idea
Huom! Painike, joka näyttää koko kuvauksen on pelkästään visuaalinen.
Lisätietoja
- Kunto
- Hyvä
Sijainti
Ilmoituksen tunnus | 28734303 |
---|---|
Viimeksi muokattu | 14.8.2025 klo 17.10 |