Kuvagalleria
Painajaispuoti ja kamala kutituspulveri. Magdalena Hai &Teemu Juhani
Myydään
Toimitus alkaen 2,99 € + ToriDiili-palvelumaksu 2 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Varokaa aavetöhnää!
Uusi karmivan hauska Lukupalat-sarja kertoo neuvokkaasta Ninnistä, joka pestautuu kauppa-apulaiseksi eriskummalliseen Painajaispuotiin.
Ninni etsii töitä ja astuu rohkeasti sisään Painajaispuotiin. Myyntitiskin takaa hän löytää kaupan omistajan Kumma-Ukon, joka on tikahtumassa nauruun. Joku ketku on ripotellut tämän päälle aimo annoksen kutituspulveria!
Paikalle leijuu kauppakummitus Pertsa, ja yhdessä Ninnin kanssa he ryhtyvät etsimään käänteiskutituspulveria Painajaispuodin sokkeloista. Mutta nurkan takaa vastaan rullaluistelee ilkeä maamustekala Löllis, joka pilaa AINA kaiken...Uusi Painajaispuoti-sarja sopii kaikille jännityksen ja huumorin ystäville, joiden päätä eivät huimaa liskonsilmämunakkaat tai myrkkyleukojaan napsuttelevat pormestarilukit.
Magdalena Hai on maskulainen fantasiakirjailija, jonka kynästä lentää tekstiä steampunkista lastentarinoihin ja aikuisten novelleihin. Hain kirjat ovat saaneet monia palkintoja ja ehdokkuuksia (mm. LukuVarkaus, Runeberg Junior, Kirjava Kettu, Arvid Lydecken ja Topelius). Vapaa-aikanaan Hai kuuntelee örinämusiikkia ja makrokuvaa muurahaisia.
Nouto Turusta tai lähetys. Minulta löytyy muitakin hyväkuntoisia lastenkirjoja. Yhdistelen postimaksuja. Toridiili tai suora kauppa.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 21.8.2025 klo 18.02 ・ Ilmoituksen tunnus: 29101460