Kuvagalleria
Britax Römer Primo turvakaukalo ja telakka
Myydään
20 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kohtalainen
Maksimipaino (kg): 13
Merkki: Britax Römer
Tyyppi: Turvakaukalo
Myydään käytettynä ostettu ja yhteensä kaksi lasta turvallisesti kujettanut turvakaukalo ja siihen sopiva telakka. Mukaan kuuluu myös vastasyntyneelle tarkoitettu lisätyyny. Käytön jälkiä ja tahroja löytyy vähän mutta mikään ei ole rikki.
Telakka kiinnittyy autoon isofix-liitännän avulla tai turvavöillä. Turvakaukalon saa myös tarvittaessa kiinni pelkästään turvavöillä.
Savuton ja eläinvapaa koti. Nouto Vantaan Kivistöstä.
Vaikka Britax ei sano turvaistuimissaan olevan viimeistä käyttöpäivää, niin tämmöisen turvaistuimen suosituskäyttöikä on seitsemän vuotta käyttöönotosta. Tämä setti on valmistettu toukokuussa 2020 (katso kuvat), eli vielä lähes kaksi vuotta on hyvää käyttöaikaa jäljellä. Lisätietoa: https://www.britax-roemer.com/faq-page/faq-page.html
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 24.8.2025 klo 16.47 ・ Ilmoituksen tunnus: 29282456