
Kuvagalleria
Shoji väliseinät / tilanjakajat 1923 x 2350
Myydään
600 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Myydään kuvassa näkyvät Sundberg Shoji väliseinät / tilanjakajat.
Nämä siis todella laadukkaat.
Valkoiset seinät ja pystytolpat hopean väriset, 4 palaa seinissä valoa läpipäästävät, mutta antavat kuitenkin intiimisuojaa esim. väliseinänä.
Mukaan kaksi palkkia 90mm x 90mm x n.1950mm, jotka valkoiseksi vahattu, nämä palkit mukana jos huonekorkeus on enemmän kuin 2550mm jolloin säätövarat tolpissa ei riitä.
Väliseinät ovat siitä erittäin hyvät että eivät tarvitse kiinteää asennusta eli porausta kattoon tai lattiaan vaan seinät ns. pingotetaan katon ja lattian väliin pystypalkin säädöllä (kierretanko ym)
Näillä seinillä saa rakennettua esim. pienen huoneenkin isomman huoneen / tilan kulmaan jolloin kahdesta kiinteästä seinästä ja näistä väliseinistä tulee kaksi seinää lisää ja oviaukkokin jää.
Näitä seiniä ns. kaksi x kaksi elementtiä (3 tolppaa kautta elementit). Eli elementtejä on kahdet kappaleet eli kaksi väliseinää.
Yhden väliseinän mitat :
Pituus : 1923mm
Korkeus : min. 2380mm max 2550mm + lisäpalkki 90mm.
Näistä toki saa tehtyä vain pituudella 972mm x 2kpl (päätytolppia 4kpl) jolloin kaksi elementtiä jää yli ja välipalkkeja 2kpl.
Näitä saa käydä katsomassa ennen ostopäätöstä jolloin paremmin ymmärtää käyttötarkoituksen ja näkee seinien kunnon.
Mielellään myydään kaikki seinät kerralla tai vaihtoehtoisesti yksi väliseinä joka valoa läpipäästävä ja yksi peitetty.
Jolloin yhden seinämoduulin hinta 300e (sisältää kaksi seinämoduulia ja 3 tolppaa ja yksi palkki) Näillä
Saa tehtyä siis väliseinän jonka koko on tuo 1923mm x 2380mm max 2550mm + palkki 90mm.
Ovh. ollut n.2400e
Nämä siis erittäin kätevät lisähuoneen tekoon tai työhuoneen tai lastenhuoneen jakajaksi tms.
Vain nouto kotoani läheltä Espoon Leppävaaraa.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 30.8.2025 klo 15.15 ・ Ilmoituksen tunnus: 29568864