Kuvagalleria
Tapio Kaitaharju - Päiväkirjat
Myydään
Ilmainen toimitus + ToriDiili-palvelumaksu 3,15 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Tästä helposti haltuun nämä kirjat
Yhdellä kertaa.
Kertaalleen luettu ja hyvin säilytetty, liki uudenveroisessa kunnossa.
Tapio Kaitaharju
Muistelmani:
Tässä nyt julkaistavassa teoksessa nimellä ”Tapio Kaitaharju – muistelmani” kerrotaan nuoruusvuosista 20 ja 30-luvun Haminassa ja Kotkassa sekä vapaaehtoisena jatkosotaan lähdöstä ja tapahtumista sodan aikana. Leipätyöhön hakeutuminen sodan jälkeen on oma tarinansa. Hauska sattuma on myös se, että viimeisen teoksen julkaisu sattuu vuoteen, jolloin Tapio olisi täyttänyt 100 vuotta!
Näkijän päiväkirjasta:
Tapio Kaitaharjun kuollessa tammikuussa 2004 häneltä jäi kaksi julkaisematonta käsikirjoitusta, jotka molemmat ovat luonteeltaan päiväkirjoja, muistiinpanoja tai muistelmia. Nyt tämä ensiksi nimellä ”Näkijän päiväkirjasta” julkaistava teos on se, jota hän itse kutsui nimellä ”työpäiväkirja”. Nimensä mukaisesti se kertoo hänen omista kokemuksistaan henkisen työn alalla 25 vuoden ajalta vuodesta 1977 vuoteen 2002. Toinen on enemmänkin muistelmateos, joka kertoo elämästä ja tapahtumista nuoruudesta alkaen.
Tässä teoksessa kerrotaan toisaalta erilaisista asioista ja tapahtumista, joita hän on tarkastellut henkisellä tasolla. Toisaalta siinä selvitetään erilaisia lainalaisuuksia kuten ihmisen ja luonnon suhde, maapallon ja muun universumin suhde ja niiden välisiä vuorovaikutuksia.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 15.9.2025 klo 13.43 ・ Ilmoituksen tunnus: 29580051