
Kuvagalleria
Teräväkärkiset mustat nahkakengät 40 ,( More than basic)
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Uudenveroiset tyylikkäät teräväkärkiset nahkakengät, joita olen vain koekäyttänyt. Merkki on More than Basic. Laitatin suutarila uudet pitävät ja mukavasti joustavat korkolaput ja pohjat. Kengät eivät siis kopise. Tajusin liian myöhään, että koko oli hiukan liian pieni kapeiden kenkien kärkien takia. Liikkeessä ne tuntuivat ihan sopivilta. Mutta vein lähes heti suutarille.
Normaalisti käytän kokoa 40-41. Sisämitta on noin 26 cm, korko 6 cm. Oma jalkateräni on leveähkö. Kapeajalkaiselle tai kapeahkojalkaiselle numeroa 40 käyttävälle ovat todennäköisesti sopivat. Ovat kuitenkin kalliit kengät, joten kokoluokitukset lienevät päteviä.
Pehmustetut pohjat, sisäpohja nahkaa, nahkavuori. Kaikkiaan laadukkaat ja arvokkaat kengät, joilla on hyvä kävellä
Sopivat bisneskäyttöön, työhön ja monenlaisiin tapahtumiin.
Nyt edulisesti hintaan 60 €. (Suutari maksoi mrlkein 40€). Halvin alennushinta näistä kengistä, jonka löysin netistä, oli 99€.
Ei hajuja, ei kotieläimiä.
Sovitus/ nouto Turusta tai lähetys.
Diili tai suora kauppa.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 2.9.2025 klo 15.55 ・ Ilmoituksen tunnus: 29701065