Kuvagalleria
Medela freestyle hands free -tuplapumppu ja maidonkeräyspullog
Myydään
Toimitus alkaen 4,90 € + ToriDiili-palvelumaksu 13,25 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Medelan handsfree-tuplapumppu (ovh 349 e). Ostettu 6/2025 OzBabysta ja takuuta jäljellä 9 kk. Ollut säännöllisessä käytössä 2 kk, sen jälkeen vähemmän maitojen alasajon aikana.
Mukana kaikki mitä pakkaukseen kuuluu, eli pumppu, alkuperäispakkaus, ohjekirja, keräimet, laturi, 21 mm ja 24 mm laipat sekä iskuventtiilit. Kaikki aivan erinomaisessa kunnossa paitsi pumpun kumisen power-painikkeen pinta on vähän kulunut (tästä kuva), mikä ei vaikuta mitenkään käyttöön ja on huomioitu hinnassa. Mukaan saa myös kaupanpäälle 3 Medelan 150 ml:n maidonkeräyspulloa (ovh 19,90 e). Olen pessyt ja steriloinut pullot, keräimet, laipat ja iskuventtiilit jokaisen käyttökerran jälkeen, niin myös ennen myyntiä.
Omasta käyttökokemuksesta lyhyesti, jos tämä potentiaalista ostajaa kiinnostaa:
Itse suurimman osan näistä hands free -malleista testanneena en voi kuin suositella tätä pumppua: tämä oli itsellä se pumppaustaipaleen loppuun asti käyttöön jäänyt pumppu monista eri valmistajien pumpuista. Pumpussa on hyvät ja tehokkat ohjelmat (herutus ja 9 eri tasoa).
Pumpussa on keräimiä kootessa OIKEASTI kolme osaa (esim. Momcozyssa niitä kertyi 6 vai 7) ja pumpun kokoamiseen menee ihan oikeasti max 20 sek (esim. Momcozyssa meni aina vähintään 2 min mikä voi kuulostaa vähältä, mutta itse useasti pumpanneena koin turhauttavana pelata pikkuriikkisten ja huonosti istuvien ja paikaltaan lähtevien osien kanssa ja niitä oli myös ärsyttävä pestä, steriloida ja kuivata). Tälle pumpulle heruin myös ainakin itse parhaiten (10-20% enemmän kuin muille mikä ainakin omilla maitomäärillä oli se tärkein juttu) ja tehonsa ja kestävyytensä vuoksi Medelan pumput ovat myös esim. sairaalassa käytössä.
Miinuksena muihin pumppuihin koin aluksi ajatuksen tasolla sen, että pumppu oli erillinen osa, eikä keräimissä kiinni. Käytännössä tämä osoittautui kuitenkin ainakin minulle positiiviseksi asiaksi, koska muissa kevyiksikin mainostetuissa malleissa kupissa oleva pumppu oli painava, mikä rasitti selkää/painoi liiveissä ja vaikeutti myös maidon kaatamista. Tehon vaihtaminen kesken pumppauksen oli myös helpompaa erillisestä pumpusta vs. tississä kiinni olevasta koneesta. Tässä pumpussa keräimet olivat huomaamattomimmat ja mukavimmat päällä, mitä itse arvostin. Pumppu kyllä kulki mukana taskussa/housunkauluksessa.
Suosittelisin tätä jokaiselle tutulle ja tuntemattomalle, joka joutuu pumppaamaan usein. Olisin jatkanut pumppaamista tämän pumpun ansiosta varmasti pidempään, mutta päivisin suurimmaksi osaksi kannossa olevan lapsen kanssa se ei ollut fyysisesti mahdollista.
Lue lisää tuotteesta esim. täällä: https://www.ozbaby.fi/vanhemmille/rintapumppu-medela-freestyle-hands-free-double-elektroninen/p/101044159/?srsltid=AfmBOoqVe-_rcwiv3qRK7d86LkxqULhzQNg2WUaURqPka6dXLtTKSvk2#description
MMM, nouto Finlaysonilta tai Toridiili.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 2.9.2025 klo 16.48 ・ Ilmoituksen tunnus: 29729800