Kuvagalleria
Vähän käytetty Toyota Oekaki Renaissance -ompelukone
Myydään
150 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Vähäiselle käytölle jäänyt ompelukone, jossa erikoisuutena vapaan kirjonnan mahdollisuus. Mukana kaikki alkuperäiset tarvikkeet ja osat. Kone on ostettu noin 10 vuotta sitten Hobby Hallista. (Myös alkuperäinen pakkauslaatikko sattuu olemaan tallessa.)
Konetta on netissä mainostettu muun muassa näin:
Toyota OEKAKI50 -ompelukone on Toyotan huippumalli, jolla voit kirjoa vapaalla kädellä koristekuvioita tai kirjaimia kankaisiin ja vaatteisiin. Elektronisessa koneessa on 50 hyöty-, jousto- ja koristeompeleen lisäksi erityinen OEKAKI-painike*, jonka avulla voit päästää luovuutesi valloilleen ja koristella tekstiilejä kuten haluat. OEKAKI-tilassa voit liikutella kangasta vapaasti ja säätää ompeleen leveyttä polkimen painallussyvyydellä. Toyota-ompelukoneessa on integroitu pikaopas, josta voit katsoa nopeasti ohjeet ongelmatilanteisiin ilman käyttöoppaan etsimistä. Laitteen suunnittelussa on otettu huomioon erityisesti ergonomia ja työskentelymukavuus.
TOYOTA OEKAKI 50R: • 50 ommelta, hyöty-, jousto- ja koristeompeleita • 3 yksivaiheista napinläpiommelta • OEKAKI-toiminto (vapaa kirjonta) • Drop-in bobbin -vaakasukkula • Säädettävä paininjalan paine • Säädettävä tikin pituus • Automaattinen neulanlangoitin • Integroitu pikaopas • Mitat (l x k x s): 47 x 29,4 x 23,4 cm • Paino 5,7 kg •
* Oekaki tarkoittaa japaniksi ”kuvien piirtämistä”.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 5.9.2025 klo 20.37 ・ Ilmoituksen tunnus: 29877499