Kuvagalleria
Retro/vintage trenssi, musta, koko C40
Myydään
Toimitus alkaen 4,90 € + ToriDiili-palvelumaksu 3,20 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kohtalainen
Koko: 40
Tyyppi: Pitkä takki
Väri: Musta
Vanhoissa dekkarielokuvissa etsivillä usein esiintyvä perinteinen trenssi/popliinitakki eli poplari, jota kutsutaan joskus myös berberiksi. Takana pieni "viitta", hihoissa kiristysnauhat ja harteilla epoletit. Sisällä vuori. Mukana tietenkin myös vyö.
Tämä takki on ostettu secondhand-kaupasta jo joskus 1990-luvulla, ja on siis laadukas ja kestävä. Edestä on irronnut yksi nappi, mutta se on kyllä taskussa tallessa.
Tässä takissa pääset paitsi Bogart-leffojen tunnelmaan, näytät myös todella hyvältä. Takki levenee hiukan alaspäin ja istuu päällä kauniisti. Ennen tehtiin kunnollista, sillä tämä takki kestää vuosikymmenestä toiseen. Pientä käytön jälkeä saattaa jossain kohtaa olla, mutta nopealla tsekkauksella en huomannut mitään erityistä.
Takki on myös mielestäni unisex-malli, joten toiminee myös miesten takkina. Näissä vanhoissa trensseissä ei taida olla erilaisia malleja miehille ja naisille.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 20.9.2025 klo 2.36 ・ Ilmoituksen tunnus: 30544680