Kuvagalleria
Häämekko / toppi ja helma noin 36-38 / 170-180cm
Myydään
Toimitus alkaen 4,90 € + ToriDiili-palvelumaksu 20 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Koko: 38
Väri: Valkoinen
Kaunis Morsian liikkeestä keväällä 2025 ostettu helma ja toppi. Ompelijalla teetetty muutos bodystä topiksi, topin voi laittaa myös vyötärönauhan alle. Yläosa brodeerausta / pitsiä jossa isoja kukkia, joita on mahdollista vähän muotoilla tai siirtää niin, että korostaa selkää halutusti. Topin aluskangas teki yläosasta mukavan päällä ja toppi pysyi paikallaan hyvin koko päivän ja illan.
Hieman helmiäisen valkoista, paksua ja laskeutuvaa kangasta oleva helma, josta poistettiin laahus. Tasapitkäksi leikatusta helmasta on edelleen mahdollista muotoilla laahus uudestaankin, jos pituutta on varaa leikata seuraavalle morsiamelle.
Mekko menee nyt noin 190cm pitkälle, oma pituus 182 cm ja juhlapäivänä 8 cm korot. Helma kokoa 38 ja oma vyötärönympärys n. 75 cm. Helma ja toppi olivat istuvat mutta ei tiukat, molempien osien kavennus sivusaumoista mahdollista ja kuppeja vaihtamalla saa myös toppia muotoiltua. En käyttänyt vannetta, mutta pieni vanne olisi sopinut helman alle.
Mekkoa voi tulla sovittamaan Vantaalle Tikkurilaan tai Espoon Lintulaaksoon.
Löytyy myös erikseen myynnissä olevat hunnut, joista toinen kuvissa. Myös sateenvarjot myynnissä.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 22.11.2025 klo 9.49 ・ Ilmoituksen tunnus: 30612281