Kuvagalleria
Vintage klassinen kelsitakki lammasturkki, 42 KUIN UUSI
Myydään
250 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Koko: L
Väri: Ruskea
Upea pitkä klassinen Friitalan laadukas kelsitakki kelsiturkki lammasturkki arviolta 60-70-luvulta. Täyttä lampaannahkaa-lämmin turkis sisällä, ulkopinta aitoa siistiä tummanruskeaa mokkaa. Helma hieman levenee alaspäin, muuten suora malli. Nahkavahvisteiset saumat, sivuilla sirot sivutaskut ja napitus edessä. Koko 42, menee istuvimmin koolle M ja L. Kuvissa koon 36 mannekiinilla jolle väljä.
Takissa ei ole mitään käytön jälkiä, kunto on ikäisekseen super-erinomainen; sitä on luultavimmin käytetty aikanaan ns paremmissa tilaisuuksissa harvakseltaan. Takkia on säilytetty hyvin, siinä ei ole mitään hajuja tai vikoja. Luovun takista ainoastaan takkipaljouden vuoksi, sillä en ehdi itse käyttämään tätä. Hyvin hoidettuna/säilytettynä takki kestää eliniän. Näin hyväkuntoisia kelsiturkkeja tulee harvoin vastaan.
ooooooooooooooooooooooooooooo
Tavallisena kauppana:
Kysy postitushintaa
Maksu tilisiirto tai mobilepay
Myydään siinä kunnossa kuin ilmoituksessa ja kuvissa esitetty, mahdolliset viat on mainittu mahdollisimman hyvin kuvauksessa. Kaikki mitat ovat äärimittoja, jos erikseen ei ole mainittu.
Kysy tarvittaessa lisätietoja ja -kuvia, varmista aina jos jokin asia askarruttaa
-vastaan mielelläni
En kuljeta tai varaa tuotteita
Ei palautuksia tai vaihtokauppoja
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 25.9.2025 klo 10.44 ・ Ilmoituksen tunnus: 30767277