Kuvagalleria
Iltapuku, Wanhojentanssimekko, Hääpuku, Juhlamekko
Myydään
75 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Koko: L
Tyyppi: Ilta- tai juhlapuku
Väri: Vihreä
Kauniin vihreä pitkä juhlamekko, joka sopii niin iltapuvuksi, vanhojentanssimekoksi kuin hääpuvuksikin (esim. syysmorsiamelle), ellei perinteinen valkoinen tunnu omalta.
Läpikuultavassa/harsomaisessa päällikankaassa kaunista kirjailua, jossa vihreää kimalletta.
Koko M-L (40-44), nyöritys selässä mahdollistaa koon sopimisen monenlaisille vartalolle.
Oma vaatekokoni on n. 42 ja nyörityksellä mekon yläosan saa istumaan todella hyvin.
Harmikseni en tajunnut ottaa kuvaa selästä, mutta pitkät nyörit ovat samaa materiaalia kuin kuvassa näkyvät olkaimet.
Pituuteni on 168 cm ja n. 5 cm koroilla helmaan jäi vielä reilusti pituutta niin, ettei nilkat vilkkuneet. :) Helmaa on myös mahdollista lyhentää leikkaamalla, koska harsomainen kangas ei lähde purkautumaan, vaikkei helmaa huolittelisi ompelemalla.
Mekossa on ollut aiemmin kiinni hihat, jotka olen poistanut. Tästä syystä jouduin katkaisemaan pois tuplaolkaimet, mutta toimii hyvin myös yksillä olkaimilla.
Saa kysyä ja tulla paikan päälle sovittamaan!
Vain nouto onnistuu!
HUOM! Myytävänä myös nudet Unisa nahkakorkokengät koko 39 sekä nudet Wonders nahkakorkkarit, koko 38,5 (5,5). Kuvia pyydettäessä. Molemmat hyväkuntoisia.
Juhlamekko
Tanssiaismekko
Vanhojentanssimekko
Vanhojentanssi mekko
Vanhojentanssit
Wanhojentanssimekko
Wanhojentanssi mekko
Wanhojentanssit
Hääpuku
Juhlapuku
Korkokengät
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 6.1.2026 klo 11.18 ・ Ilmoituksen tunnus: 31167691