
Kuvagalleria
Muhkeat sukat - 21 sukkamallia
Myydään
Toimitus alkaen 1,49 € + ToriDiili-palvelumaksu 2 €. Toimituskulut normaalisti 2,99 €.
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Kovakantinen, uuden veroinen kirja, painovuosi 2018, sivuja 142
Olen saanut kirjan lahjaksi, mutta en vaan saa ryhdyttyä neulomaan.
Minusta tällainen uudenlaisia ja upeita sukkaohjeita sisältävä kirja vaatii päästä oikean käsityöihmisen käyttöön. Sen verran vaativia ohjeet mielestäni ovat, että ei ihan vasta-alkajalta luonnistu.
Tämä kaunis kirja kelpaa vaikka joululahjaksi, koska se on käyttämätön ja säilytetty kirjahyllyssä lasiovien takana. Kotimme on savuton ja eläimetön eikä ole sisäilmaongelmia.
Suunnittelija Lumi Karmitsa sanoo esipuheessaan mm. näin:
Sukkien suunnittelussa minulle on tärkeää sulattaa resori, kantapää ja kavennukset huomaamattomaksi osaksi kokonaisuutta. Myös kuvioiden täytyy kohdata just eikä melkein. Siksi tismalleen ohjeiden mukaan saattavat kokea odottamattomia mielihyvänn ailahduksia, kun osaset asettuvat kohdalleen.
Kirjan malleissa on käytetty suomalaisten rakastaman 7 Veljeksen vahvuista muhkeaa sukkalankaa. Kolmessa mallissa lanka on vielä Seiskaveikkaakin paksumpaa.
Malleissa palmikot ja kolmiulotteinen pintaneule muodostavat paksusta langasta tehtynä aivan uudenlaisia kuvioita, rakenteita ja yksityiskohtia.
18 e + mahd. postituskulut / Tori Diiliä käyttäen lähetys edullisesti
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 7.10.2025 klo 12.30 ・ Ilmoituksen tunnus: 31360534