Kuvagalleria
Ostan vanhoja Pokémon-kortteja ja kokonaisia kokoelmia (myös Topps) - Turku
Ostetaan
1 000 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Hei, Turkulainen Pokémon keräilijä tässä!
Jos halut tosiaan myydä Pokemon korttisi/ kokoelmasi pois kerralla - look no more! Olen itse keräilijä ja ostan mielelläni Pokémokortit ja -kokoelmat osaksi isompaa kokoelmaani käteisellä!
Kokoelmasi vanhat kortit saa minulta hyvän kodin. 🫶
Minua kiinnostaa ysärilapsena erityisesti isommat erät vanhempia ysärin ja 2000-luvun alun kortteja sekä vanhat hyväkuntoiset Topps-kortit! ✨
Voit lähettää kuvat korteistasi etukäteen (joissa saisi näkyä mielellään selkeästi kortin kunto ja sarjanumerointi) tai kuvata koko kokoelmastasi kansiossa. Saan näin aloitettua kansiosi arvioinnin ja laskettua pienempiin kokoelmiin suoraan alustavan tarjouksen. Voit tulla tuomaan kokoelmasi suoraan Kupittaalle Turkuun toimistolleni. (Saapumisohjeet kun olet sopinut ajan) Saat paikan päällä maksun käteisellä kokoelmastasi.
Voit halutessasi itse tutkiskella jo etukäteen kokoelmasi markkina-arvoa www.cardmarket.com sivun avulla. Huomioithan että kortin kunto vaikuttaa paljon itse kortin arvoon.
Kuntoluokitukset:
PO = poor
PL = played
LP = light play
GD = good
EX = excellent
NM = near mint (pakasta vedetty uusi)
Maksan vanhoista korteista ainakin Turussa markkinoiden parhaan hinnan eli 80% käteisenä! (Liikkeestä saat käteisenä 40%-60% tällä hetkellä Turussa ja Helsingissä vielä vähemmän) Uusista korteista maksan myös reilun 60% korvauksen markkinahinnasta - rahat luotettavasti ja helposti käteisellä kasvotusten!
Jos siis kokoelmassasi on erityisen paljon vanhoja kortteja, kannattaa tulla myymään kortit suoraan keräilijälle! 🤓
Huom. Jos sinulla on pääasiassa uusia kortteja ja/ tai haluat treidata kortteja uusiin, voi ne tällöin viedä myös liikkeeseen suoraan, sillä vaihdossa voit saada 60%-80% kortin arvosta vaihtotavarana (ei käteisenä).
Huom. Jos sinulla on super arvokkaita kortteja (esim yksittäisen kortin arvo yli 1000€+ kpl), niin ohjaan näissä tapauksissa sinua arvioituttamaan kyseisen kortin PSA:lla ja myymään erikseen joko kontaktieni kautta liikeeseen tai itse eBayn kautta. Tällaisia ovat esim first edition shadowless base set Charizard, jonka arvo on jo älytön 😂)
Kaupat onnistuvat muuten ennakkoon arvioituna kuvien perusteella ja lopullinen kuntokaroitus ja maksu käteisellä kasvotusten Kupittaalla Turussa toimistollani. :)
Ota rohkeasti yhteyttä jos haluat koko vanhalle Pokémonkorttikokoelmallesi uuden kodin kerralla reilulla markkinahintaan perustuvalla korvauksella! 😊
Ole rohkeasti yhteydessä ja aina saa kysyä lisäkysymyksiä!
Anton, Turku
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 11.11.2025 klo 14.59 ・ Ilmoituksen tunnus: 33008165
