Kuvagalleria
(1/5)
Seiko - Seiko 5 - Miehet - 1980-1989
Myydään1 144 €
Kuvaus
Ilmoitettu hinta on Osta heti -hinta, eikä se sisällä 9 %:n ostajakomissiota, 3 €:n ostajamaksua eikä toimituskuluja (tuotteet sijaitsevat ulkomailla). Tarkat kustannukset löytyvät Catawikin verkkosivustolta.
Seiko 5 Automatic 'Blue Sunburst Dial' – Räätälöity kello.
Lasi, osoittimet, kotelon tausta ja ranneke ovat vaihtokappaleita. Tämä kello sisältää ei-alkuperäisiä muokkauksia ilman merkin lupaa. Tämä saattaa vaikuttaa kellon arvoon ja mitätöidä valmistajan takuun. Merkki voi kieltäytyä suorittamasta huoltoja ja korjauksia muunnelluissa kelloissa, jotka on muokannut ei-virallinen kelloseppä.
Kellon kuvaus:
Tämä houkutteleva Seiko 5 automaattinen kello esittelee vaikuttavan sinisen 'sunburst'-pinnan, joka heijastaa valoa voimakkaasti ja luo kauniita metallisia sävyjä. Sovelleutetut indeksit ja sauvan muotoiset osoittimet sopivat täydellisesti mallin klassiseen estetiikkaan, kun taas kaksinkertainen kalenteri (päivä ja päivämäärä) klo 3 tarjoaa toiminnallisuutta ja visuaalista tasapainoa.
Sen sisällä on luotettava japanilainen automaattinen Seiko-kaliber 6309, jossa on 17 rubiinia, tunnettu kestävyydestään ja tarkkuudestaan, ja se on ominainen Seiko 5 -linjalle.
Kiillotettu ruostumattomasta teräksestä valmistettu kotelo (jolla on tyypillinen 70-luvun pyöreä muotoilu) ja 'jubilee'-tyylinen ranneke (molemmat varaosia) viimeistelevät tämän kellon modernin ja hienostuneen ulkonäön.
Pääominaisuudet
Marca: Seiko
Malliksi: 5 Automaatio 'Blue Sunburst Dial' (räätälöity)
Referencia: 6309-804L
Liike: automaattinen (mekaaninen)
Kaliiperi: Seiko 6309 – 17 jalokiveä
Toiminnot: tunnit, minuutit, sekunnit, päivä ja päivämäärä
Alkuperä: Japani
Caja: kiillotettu ruostumaton teräs
Halkaisija: 37,4 mm (ilman kehää)
Cristal: Hardlex (kovettunut mineral)
Esfera: sininen, sunburst-pintakäsittely
Väli: ruostumatonta terästä – varaosa
Ranneke: ruostumattomasta teräksestä, tyyppiä 'jubilee' – vaihdettava.
Vesitiiviys: Ei todistettu.
Tila: erittäin hyvä esteettinen kunto – ei alkuperäinen personointi.
Toiminta: Oikein, säilyttää ajan ja päivämäärän.
Lisävarusteet: ilman alkuperäistä laatikkoa tai dokumentaatiota.
Yksilöllinen Seiko 5 automaattikello upealla sinisellä kellotaululla ja ajattomalla muotoilulla. Se yhdistää japanilaisen 6309-koneiston luotettavuuden moderniin ja hehkuvaan estetiikkaan, mikä tekee siitä ihanteellisen vintage-kelloharrastajille, jotka arvostavat uudelleen tulkittua tyyliä.
Tietoja Catawikista
Catawiki on Euroopan vierailluin erikoisesineiden kuratoitu markkinapaikka, joka tarjoaa yli 75 000 kohdetta huutokauppaan viikoittain. Missiomme on tarjota asiakkaillemme jännittävä ja saumaton kokemus vaikeasti löydettävien erikoistuotteiden ostamisesta ja myymisestä.
Huom! Painike, joka näyttää koko kuvauksen on pelkästään visuaalinen.
Sijainti
| Ilmoituksen tunnus | 33009759 |
|---|---|
| Viimeksi muokattu | 11.11.2025 klo 14.28 |