Kuvagalleria
Kesäkoteja : innostu, ideoi, sisusta
Myydään
Toimitus alkaen 2,99 € + ToriDiili-palvelumaksu 2 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
124 sivuinen kirja tarpeettomana. Koiratalous.
Takakansi:
Haaveiletko sinäkin kauniista kesäkodista, jossa näkyy oman käden jälki? Olipa lomapaikkasi mummonmökki, huvila tai kakkosasunto, tästä kirjasta löydät runsaan kattauksen ideoita suvén somistuspuitin.
Mökkielämään kuuluu vanhan ja uuden luonteva yhteiselo. Vintiltä tai aitasta löytyvät tavarat ja huonekalut voivat saada uuden elämän yllättävän vähällä vaivalla. Tarvitaan vain hiukan keskeliäisyyttä.
Upeiden löytöjen tekeminen kirpputorein ja second hand -liikkeiden tavarapaljoudesta on oma taiteenlajinsa. Kirja antaa siihen hyödyllisiä vinkkejä. Kun opettelet katsomaan esineitä "kirppislasien" läpi, oivalat hetkessä kuluneen jakarun, vanhojen patalappujen tai ruostuneen maitotonkan mahdollisuudet.
Ota perusväriksi valkoinen ja yhdistä siihen kesk kesän koko loistossa hehkuvia sävyjä. Kirjan valoa tulvivat kuvat esittelevät yllättäviä yhdistelmiä ja ideoita niin sisätiloihin että puutarhaan.
Lomalla ei pidä ottaa stressiä sisustamisesta. Valitse, mikä sinua huvittää: huoleton vai haastava projekti. Sohvan voit uudistaa vaivattomasti, kun hulskautat sen päälle irtopällisen ja pari tyynyä. Jos kaipaat enemmän haastetta, kokoa vaikkapa komea vitriinikaappi vanhoista pikkuruutuista ikkunoista ja istahda sitten nauttimaan kahvikuppi puutarhan nurkkaukseen.
Moni viettää lomapaikassaan kesän ja talvikin lomia. Mökkijoulussa on aivan oma tunnelmansa. Sen luomiseen tarvitset vain havun tuoksua - ja jotakin punaista.
Sania Hedengren ja Susanna Zacke ovat stylistejä ja sisustustoimittajia. He ovat julkaisseet useita luovuuteen, kierrätykseen ja omin käsin tekemiseen innostavia kirjoja.
Esittely:
Kukapa ei haaveilisi kauniista kesäkodista, jossa näkyy oman käden jälki? Oli lomapaikkana sitten mummonmökki, huvila tai kakkosasunto, tämä kirja tarjoaa runsaan kattauksen ideoita suvisomistuksen inspiraatioksi.
Parhaisiin mökkiperinteisiin kuuluu, että vanhat tavarat ja huonekalut saavat uuden elämän. Löytöjen tekeminen kirpputoreilla ja second hand -liikkeissä on oma taiteenlajinsa. Kun opettelee katsomaan esineitä "kirppislasien" läpi, oivaltaa hetkessä kuluneen jakkaran, virkattujen patalappujen tai ruostuneen maitotonkan mahdollisuudet.
Kesän perusvärinä on valkoinen, johon hehkuvia sävyjä on helppo yhdistää. Kirjan valoa tulvivat kuvat esittelevät yllättäviä yhdistelmiä ja kekseliästä kierrätystä sekä sisällä että puutarhassa.
Lomalainen saa valita, mikä tänään huvittaa: huoleton vai haastava vaihtoehto. Sohvan voi uudistaa vaivattomasti huiskauttamalla sen päälle irtopäällisen ja pari tyynyä. Enemmän haastetta tarjoaa vaikkapa upean vitriinikaapin kokoaminen vanhoista pikkuruutuisista ikkunoista.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 16.12.2025 klo 8.58 ・ Ilmoituksen tunnus: 33179658
