Kuvagalleria
Crealit K1
Myydään
425 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Myydään käytetty 3D-tulostin sellaisenaan joko korjattavaksi tai varaosiksi. Ostettu aiemmalta omistajalta, joka oli yrittänyt korjata laitetta tuloksetta ja hankkinut siihen uusia varaosia (kuten uuden heat bed -lämpölevyn), joita ei ollut vielä ehtinyt asentaa. Heat bed on edelleen asentamatta (ei ollut tarvetta).
Kun ostin tulostimen, 1/10 tulostuksista onnistui ja loput epäonnistuivat yleensä 5–50 % printtauksen kohdalla, koska filamentti ei moottori ei jostain syystä syöttänyt filamenttia tasaisesti. Vaihdoin tilalle täysin uuden, arvokkaan Bondtech LGX Lite Pro-syöttimen johon sisältyi uusi ja parempi moottori (uutena yli 300 €). Tämä korjasi alkuperäisen syöttöongelman.
Nykyinen ongelma:
Tulostin syöttää nyt filamenttia liikaa ja liian nopeasti, minkä vuoksi tulostukset näyttävät sulaneilta ja heiveröisiltä (katso kuvat). Asetuksia, komentoja ja profiileja on säädetty, mutta ongelmaa ei ole saatu ratkaistua. Lisäksi uusi Unicorn hotend on asennettu.
Mukana tulee:
* Bondtech LGX Lite Pro (asennettu)
* Unicorn hotend (asennettu)
* Uusi heat bed (lämpölevy), vielä asentamatta
* Aiemmalta omistajalta jääneet pientarvikkeet
* Alkuperäiset osat
* 2x filamenttirullaa matt pla+ ja silk pla (filamentti nauhaa reilusti jäljellä)
Osien yhteenlaskettu arvo uutena on noin 900 €.
Aika ja kiinnostus eivät enää riitä tämän enempään säätämiseen, joten myydään eteenpäin osaavalle, joka saa tästä pienellä vaivalla erittäin hyvän ja arvokkaan tulostimen.
Tarjouksia otetaan vastaan.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 16.11.2025 klo 11.34 ・ Ilmoituksen tunnus: 33222129

