Kuvagalleria
Pun housut antiikkisamettia / 36-38
Myydään
15 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Tyyppi: Housut
Väri: Punainen
Lähes käyttämättä jääneet murretun punaiset housut hyvin kapeavakoista samettia eli ns. antiikkisamettia. Housut ovat ylhäältä tyköistuvat ja lahkeet hiukan levenevät alaspäin. Housujen vyötärö on suht matala ja vyötärökaarrokkeessa on lenkit max 4 cm leveälle vyölle. Housuissa on sekä etutaskut että yksi pieni takatasku, jota ei ole vielä edes avattu.
Housujen valmistaja on Flo & Jó, josta en tiedä mitään muuta kuin, että ostin housut taannoin Tallinnasta. Materiaalista 97 % on puuvillaa ja 3 % elastaania. Kokomerkintä on M ja mitat vastannevat kokoa 36 tai 38.
MITAT:
* vyötärön leveys 40 cm (huom! hiukan madallettu vyötärö)
* koko pituus sivusaumasta 105 cm
* lahkeen pituus haarasaumasta 83 cm
* lahkeen leveys haaran kohdalta 28 cm
* lahkeensuun leveys 26 cm
NOUTO Turun ydinkeskustasta tai POSTITUS joko diilinä tai lähetyskuluja vastaan (Ärräpussi 6 €).
HUOM! Minulla on myynnissä useita muitakin vaatteita, mm. useita housuja kuten nuo viimeisessä kuvassa näkyvät mustat samettihousut.
samettihousut / vakosamettihousut / pitkät housut / suorat housut / levenevät lahkeet / antiikkisametti / vakosametti / samettia / puuvillasamettia / vetoketju / punaiset / kirkkaanpunaiset / 36 / 38 / Flo & Jó / trousers in broken red corduroy
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 28.11.2025 klo 20.41 ・ Ilmoituksen tunnus: 33782358

