Kuvagalleria
Marshall JCM 900 50W Hi Gain Dual Reverb (1991/1992)
Myydään
Toimitus alkaen 6,90 € + ToriDiili-palvelumaksu 20 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Kitaran tyyppi: Kitaratarvikkeet
Laitetaan kokeilumielessä tarjolle aito brittiläinen klassikko, Marshall JCM 900 50W Hi Gain Dual Reverb -putkinuppi. Sarjanumeron (Z02336) perusteella vahvistin on valmistettu vuonna 1991 tai 1992.
Tämä yksilö on nähnyt hiukan elämää ja myös keikkalavoja, mikä näkyy ulkoisessa olemuksessa – tolexissa on kulumia ja ajan patinaa, mutta se vain lisää laitteen luonnetta. Teknisesti vahvistin on toimintakuntoinen ja tarjoaa sitä kuuluisaa Marshallin ärjyä soundia.
Rehellisesti sanottuna en ole täysin varma, haluanko luopua tästä. Se on upea laite, mutta en vain tunnu löytävän sen kanssa yhteistä säveltä tai pääsevän samalle aaltopituudelle. Siksi olen valmis harkitsemaan myyntiä, jos sopiva koti ja oikeanlainen tarjous osuvat kohdalle.
Tiedot:
Malli: JCM 900 50W Hi Gain Dual Reverb
Valmistusvuosi: 1991/1992
Teho: 50W (täysputki)
Kunto: "Road-worn", toimiva
Jos kiinnostuit, ota yhteyttä. Suora kauppa on ehdottomasti etusijalla, mutta saatan harkita vaihtoa, jos tarjolla on jotain todella mielenkiintoista.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 1.12.2025 klo 21.57 ・ Ilmoituksen tunnus: 33969077