
Kuvagalleria
Klassinen A-linjainen hääpuku
Myydään
Toimitus alkaen 6,90 € + ToriDiili-palvelumaksu 20 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Koko: M
Väri: Valkoinen
2024 keväällä Oulun Ateljee Katariinasta ostettu uniikki klassisen kaunis satiinihääpuku laahuksella. Tätä pukua on valmistettu vain tämä yksi kappale. Ovh 1500€. Yhdet häät tanssittu viime kesänä.
Koko muistaakseni oli 36-38, mutta suurennettu Ompelimo Kellossa päästämällä sivusaumoista sekä lisäämällä kiilat helman lyhennyksestä saadulla kankaalla (tässä ry 100cm ja vyötärö 82cm). Uskoisin, että sivusaumojen kavennus on yhtä helppo palauttaa, kun se oli suurentaakin. Helma lyhennetty 170cm morsiamelle sopivaksi (tennarit jalassa).
Puku pesetetty pesulassa ja säilytetty pukupussissa (siksi helma vähän rypyssä joissakin kuvissa). Huom kissatalous.
Puvusta en löytänyt muuta moitittavaa, kuin edessä strassivyöstä tullut kaksi jälkeä kankaaseen. Näkyy vain läheltä ( tätä koitettu hahmottaa muutamalla kuvalla) ja näyttää olevan helposti peitettävissä, jos vyötärölle laittaa vyön. Vika huomioitu hinnassa. Itsellä oli puvussa tuo Poirierin strassivyö (ovh 129€) ja sen saa tähän pukuun mukaan +40€. Vyön pystyy ompelimossa kiinnittämään pukuun, jos niin haluaa.
Puvun alla ollut yksivanteinen alushame koossa M, jonka laitan erikseen myyntiin. Sen voi kuitenkin ostaa myös tähän mukaan + 30€.
Sijainti Keminmaa. Saa tulla sovittamaan.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 11.12.2025 klo 11.15 ・ Ilmoituksen tunnus: 34375927

