Kuvagalleria
Kowa 10x42 SV II kiikarit
Myydään
Toimitus alkaen 2,99 € + ToriDiili-palvelumaksu 10 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Monen kameraliikkeen myydyin kiikarimalli on tämä. Nyt myynnissä hieman käytettynä, kiikari ostettu maaliskuussa -25. Takuuta jäljellä 9 vuotta ja 4 kk. Kuitti tietenkin mukaan, myös sähköinen halutessasi. Kiikarissa ei ole mitään näkyvää kulumisen jälkiä.
Moneen käyttöön sopiva kiikarimalli. Ota tämä mukaan metsäretkelle, vesille tai vaikkapa lintutornille. Hyvä yhdistelmä suurennustehoa ja valovoimaa. Pitkäikäinen luottokumppani luonnonystävälle!
Kowa SV II sarjan kiikarit ovat hinta-laatusuhteeltaan erinomaisia. SVII-sarjan kiikarit tunnistaa uudesta vihreän sävyisestä kumipinnasta, kun edellinen SV-sarja piti sisällään tumman harmaita kiikareita. Ulkomitoiltaan, valovoimaltaan ja näkökentältään tämä toisen sukupolven SV-sarja on samanlainen kuin edeltäjänsä. Päivitettyä on paksumpi suojaava kumipinta, isompi ja jäykempi tarkennusrulla sekä aiemmin mainittu vihreä väritys.
Kowan SVII -kiikarisarjaan kuuluvat kiikarit ovat kevyitä kiikareita laajalla näkökentällä. SVII-sarjan kiikareissa on vankka ja paksu kumipäällysteinen runko. Ne on myös täysin vesitiiviitä ja suunniteltu käytettäväksi millaisessa ilmastossa tahansa. Linssien KR-teknologian ansiosta linssien pinnalle ei keräänny niin helposti rasvaa tai likaa. Koska linssien puhtaanapito on helpompaa eikä pyyhkiessä tarvitse painaa niin kovasti, linssit säilyvät naarmuttomina pidemmän aikaa. Laaja tarkennusrengas, kolmesäätöinen silmäkuppi ja diopterisäädön ansiosta kiikarit on helppo säätä ja sopivat myös silmälasien käyttäjälle.
Kiikarin silmän etäisyys (Eye Relief) on 15,5mm. Kiikarit soveltuvat useimmille silmälasien käyttäjille.
Kiikarin etuosassa olevan lätkän alla on standardi 1/4" jalustakierre. Tämä mahdollistaa jalusta-adapterin käyttämisen, jolloin saat kiikarit laitettua kiinni jalustaan tai seipiöön.
Kaikki linssi monikalvopäällysteiset
Täysin vesitiivis, typpitäytteinen
Kierrettävät silmäkupit
Jalustakierre jalusta-adapteria varten
Ominaisuudet
Suurennos: 10x
Prismatyyppi: Kattoprisma BaK4
Etulinssin halkaisija: 42 mm
Näkökenttä 1000 m päässä: 105 m (6 astetta)
Ulostulopupillin halkaisija: 4,2 mm
Silmän ja okulaarin välinen etäisyys: 15,5 mm
Lähin tarkennusetäisyys: 4 m
Mitat (P x L x K): 172 x 128 x 56 mm
Paino: 670 g
Takuu: 10 vuotta
Mukaan kiikarien lisäksi: Kantolaukku, hihna ja linssinsuojat
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 14.12.2025 klo 7.46 ・ Ilmoituksen tunnus: 34490673