Kuvagalleria
Rossignol X-8 skate monot, koko 45
Myydään
Toimitus alkaen 4,90 € + ToriDiili-palvelumaksu 9,50 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Uusi
Uudet Rossignol X-8 skate koko 45
Luistelumono aktiiviseen retkihiihtoon ja kuntoilijoille. Nilkan alueen uusi Dual Core -teknologia tarjoaa erinomaisen istuvuuden kantapäähän. Helppo nyöritys. Paino/mono: 615 grammaa.
Rossignol X-8 Skate-monossa on nilkkatuessa uusi Dual Core -rakenne parempaan tarkkuuteen ja kantapään istuvuuteen. X-ium-sarjan innoittama, mutta mukavampi. Yksinkertainen Lace Lock helpottaa monon nauhoittamista.
Tärkeimmät ominaisuudet:
- Sport-pohja
- Lämpömuovattava
- Dual Core -tekniikka
- WinTherm® lisää lämpöä ja mukavuutta
Dual Core -tekniikka tarjoaa kohdistetun jäykkyyden juuri siellä, missä sitä tarvitaan, jotta tuntuma olisi mahdollisimman herkkä painosta tinkimättä. Dual Core tarjoaa huippuluokan vääntöjäykkyyden, istuvuuden ja tarkkuuden.
Pikanauhoitus, jossa vetoketjuläppä, tekee monosta erittäin helpon sulkea ja säätää. Tarranauha nilkan ympärillä tarjoaa runsaasti mahdollisuuksia säätää monoa edelleen omaan jalkaasi sopivaksi.
Mono-osa on lämpösäädettävä, koska jotkut alueet voidaan lämmittää ja muotoilla jalkojesi mukaan. Pehmustettu varsi lisää myös mukavuutta huomattavasti.
WinTherm®-kalvo on hengittävä mikrorei'itetty kalvo, joka heijastaa lämmön takaisin kohti lämmönlähdettä, mikä parantaa lämpötilan säätelyä ja lisää mukavuutta ja lämpöä.
Sport-pohja tarjoaa hyvän jäykkyyden mukavuudesta tinkimättä. Pohjassa on TechGrip, joka tekee kävelystä turvallista myös ilman suksia. Dual Core Heel Counter -teknologialla varustettu kantapääsuojus pitää jalan tukevasti paikallaan kengässä.
Tuotetiedot:
- Käyttö: Luistelu, retkihiihto, aktiivinen retkikäyttö ja harjoittelu
- Käyttäjäryhmä: Unisex
- Materiaalit: Polyesteri, PVC, WinTherm active -kalvo
- Kiristysjärjestelmä: Speed Lace Lock, jossa vetoketjuläppä, tarranauha
- Kantaosa: Dual Core 3D Injection
- Nilkkatuki: Dual Core 3D plastic reinforcement
- Ulkopohja: Turnamic® Sport
- Sidejärjestelmä: Turnamic®
- Istuvuus: Performance
- Lesti: Medium Fit
- Jäykkyys: Luistelu
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 14.12.2025 klo 17.57 ・ Ilmoituksen tunnus: 34523653