Kuvagalleria
Tummansininen Oscar Jacobson villapuku (koko noin 50/52)
Myydään
Toimitus alkaen 2,99 € + ToriDiili-palvelumaksu 4,25 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Koko: 50
Merkki: Oscar Jacobson
Väri: Sininen
Myyntiin Oscar Jacobson tummansininen villapuku
Puku on ostettu muutama vuosi sitten Jyväskylästä pukuliike Aaronsilta ja muokattu siellä hieman isän mittoihin soveltuvaksi. Materiaali on 100% villaa. Pukua on käytetty vain muutamia kertoja ja ovat uutta vastaavassa kunnossa. Puku on itselleni hieman turhan reilulla mitoituksella, joten laitetaan tämä laatupuku kiertoon seuraavalle.
Oscar Jacobsonin puvun malli on "Joel" ja Ilmeisesti kuuluu Oscar Jacobsonin mitoituskategoriaan "generous" (eli normaalia hieman reilumpi vyötärön kohdalta). Vastannee noin 50/52 mitoitusta. Puvussa oleva merkintä D96 tarkoittanee rinnanympärystä (eli noin 96cm). Hihat ja lahkeet ehkä hieman perusmallia lyhyemmät (mitoitus noin 175 cm pituiselle).
Tarkemmat mitat;
Takki:
Kainalo–kainalo 47 cm (mitattu sauman kohdalta, kuvassa tarkemmin mittanauhan kanssa)
Olka-olka edestä 44cm
Olka-helma edestä 68cm ja kaulus-helma takaa 76cm
Olka-hiha 60cm
Housut:
vyötärö 1/2 46cm
vyötärö-lahje 99cm
lahkeen leveys 19cm
uuden vastaavan hinta lienee jossain 700-800 euron tietämillä, joten tästä huomattavasti edullisemmalla. Joko toimitus tai nouto. Sovitus onnistunee noudon yhteydessä sovittaessa jos et ole varma koosta.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 2.1.2026 klo 10.37 ・ Ilmoituksen tunnus: 35130960