Supertramp - Crisis? What Crisis? / Rare A&M British Rock Series Version -
Myydään95 €
Kuvaus
Ilmoitettu hinta on Osta heti -hinta, eikä se sisällä 9 %:n ostajakomissiota, 3 €:n ostajamaksua eikä toimituskuluja (tuotteet sijaitsevat ulkomailla). Tarkat kustannukset löytyvät Catawikin verkkosivustolta.
Supertramp – Crisis? What Crisis? (A&M British Rock Special Version)
AllMusic kehui albumia retrospektiivisessä arvostelussaan ylistäen Rick Daviesin kosketinsoittotyöskentelyä, Roger Hodgsonin laulua ja John Helliwellin saksofonia. He panivat erityisesti merkille emotionaalisesti voimakkaan laulunkirjoituksen, jonka he kokivat antavan albumille "lämpimän persoonallisuuden ja viehättävän hienovaraisen tunnelman".
Kappalelista
A1 Helppo homma
A2 Sisar Kuutamo
A3 Ei kukaan muu ole kuin minä
A4 Saippuaooppera
A5 Toisen miehen nainen
B1 Nainen
B2 Köyhä poika
B3 Vain tavallinen päivä
B4 Merkitys
B5 Me kaksi
Basso – Dougie Thomson
Rummut, perkussiot – Bob C. Benberg
Laulu, kitara, koskettimet – Roger Hodgson
Laulu, koskettimet, kuvitus [Idea] – Richard Davies
Puhaltimet, laulu – John Anthony Helliwell
Sanat, sävellys – Roger Hodgson ja Richard Davies
Sävellys – R. Davies, R. Hodgson
1975 A&M Records, Inc.
Valmistettu ja jaeltu Victor Musical Industries, Inc., Tokio, Japani
Harvinainen valkoinen OBI-versio (katso kuvat)
Ehto:
LP / Erinomainen
OBI /NM (takapuolen taitteet)
OIS/ VG+ (kevyt muutama täplä)
Kansilehti / VG+ (vaaleankeltainen)
OIS / VG+ (vanhat)
Ymmärräthän, että havainnoinnissa on yksilöllisiä eroja.
★★★ Harvinainen keräilijän versio, keräilijän kunnossa ★★★
★★★ Jokaiselle harvinaiselle single- ja LP-levylle lisään uuden sisäkannen happovapaasta muovista, jotta voit nauttia singleistä ja LP-levyistä pitkään.
★★★ Saat kaikki arvokkaat huutokauppasi erityisessä LP-laatikossa, jotta mikään ei pääse vahingoittumaan LP:stäsi kuljetuksen aikana (katso kuvat).
★★★ Jokainen LP/single pestään uudelleen erityisellä levypesukoneella (katso kuva) ennen lähetystä (tämä kone ei tietenkään sisälly toimitukseen)
★★★ Huomioithan toimituskulut (vain Portugali, UPS-Express)
★★★ Joka viikko meillä on tarjolla paljon mielenkiintoisia Collector LP:tä/CD-levyjä... Muistoesineitä... vain klikkaa alla olevaa painiketta, niin näet kaikki tarjouksemme.
Myyjän ainutlaatuinen tarjous:
BLACKGOLD-MEMORABILIA
Kiitos mielenkiinnostasi.
Tutustu muihin harvinaisiin esineisiimme nykyisissä ja tulevissa huutokaupoissa Catawikissa.
★★★ Supertrampin mustavalkoinen kuva ei sisälly toimitussisältöön ja sitä käytetään vain dokumentointiin.
Tietoja Catawikista
Catawiki on Euroopan vierailluin erikoisesineiden kuratoitu markkinapaikka, joka tarjoaa yli 75 000 kohdetta huutokauppaan viikoittain. Missiomme on tarjota asiakkaillemme jännittävä ja saumaton kokemus vaikeasti löydettävien erikoistuotteiden ostamisesta ja myymisestä.
Huom! Painike, joka näyttää koko kuvauksen on pelkästään visuaalinen.