Kuvagalleria
Racor 4160RHH10MTC
Myydään
Toimitus alkaen 2,99 € + ToriDiili-palvelumaksu 8,25 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Uusi
Racor 4160RHH10MTC on tehokas 10 mikronin dieselpolttoaineen vedenerotin ja suodatin, joka yhdistää korkean suodatustehon ja käytännölliset huolto-ominaisuudet. Laitteessa on selkeä muovikulho veden tarkistukseen, painonappikäyttöinen käsipumppu sekä sisäänrakennettu PTC-lämmitys (12–24 V) kylmien olosuhteiden varalta.
Tekniset tiedot:
Tuotesarja: Racor Engine Spin-on Series
Suodatustarkkuus: 10 mikronia (98 % erotustehokkuus)
Käyttömedia: Diesel / Bensiini
Liitäntä: 1"-14 naaraskierre
Virtaussuunta: Sisältä ulospäin
Ulkoläpimitta: 109 mm (4.3")
Korkeus: 216 mm (8.5")
Runko: Jauhemaalattu teräs, korroosionkestävä
Yhteensopivuus: Racor Spin-on Series -suodatinjärjestelmät
Suodatinelementtityyppi: Vaihdettava Spin-on
Soveltuu käytettäväksi diesel- ja bensiinimoottoreissa, jotka toimivat maa-, meri- tai teollisuuskäytössä. Ihanteellinen ratkaisu ajoneuvoihin, työkoneisiin, generaattoreihin ja veneisiin, joissa vaaditaan luotettavaa vedenpoistoa ja hienosuodatusta.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 6.1.2026 klo 14.50 ・ Ilmoituksen tunnus: 35351560

