Kuvagalleria
Marimekko silkkimekko Vibeke Simpukka 46
Myydään
Toimitus alkaen 2,99 € + ToriDiili-palvelumaksu 5 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Koko: 46
Merkki: Marimekko
Tyyppi: Juhla- tai cocktailmekko
Väri: Valkoinen
Upea juhlamekko, 100% silkkiä!
Mustavalkoinen graafinen kuosi Simpukka. Malli A-linjainen, helmaan levenevä Vibeke. Marimekko. Koko 46. Vastaa kokoaan. Vuoreton, eli kevyt päällä, laskeutuu kauniisti. Hihaton.
Muuten todella hyvä kunto, mutta kainalon saumasta kangas ”kovettuneempi” ja vähän tummempi. Kuitenkin aika lailla vain sauman kohdalta. Edestä löysin muutaman ihan haalean pistetahran (en huomannut aiemmin, eikä näitä kyllä huomaa). Herkkä materiaali, mutta laatumekko!
Kai-kai: 56cm
Pituus: 102cm
Hakusanoja: juhlamekko cocktailmekko valmistujaismekko ylioppilasjuhliin rippijuhliin juhliin silkkiä silkkimekko 44 46 XL XXL XXL
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 6.1.2026 klo 19.32 ・ Ilmoituksen tunnus: 35378391