Kuvagalleria
Jaimal Yogis Suolavetten Buddha kirja
Myydään
Toimitus alkaen 2,99 € + ToriDiili-palvelumaksu 2 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Tämä on surffarin seikkailu, yritys löytää zeniä aallon harjalta, meren pohjasta ja rannan hiekasta.
Jaimal Yogis alkoi etsiä itseään ensimmäisenä lukiovuotenaan, kun hän karkasi kotoaan Havaijille oppiakseen surfaamaan. Elämä kuljetti Yogisin maailman kauneimpiin ja ihmeellisimpiin surffauskohteisiin, mutta niiden lisäksi merkittävän aseman saivat myös luostarit, joissa aaltojen pauhu oli vain kaukainen muisto.
Yogis kuvaa kirjassaan aikuistumistaan ja henkistä heräämistään. Hän vie lukijan matkalle omintakeiseen havaijilaiseen kulttuuriin, jossa jopa jumalat ovat surffareita. Korkeista aalloista ja syvistä vesistä, vapauden tunteesta ja kuolemanvaarasta avautuu ajatuksia, jotka ravistelevat ja opettavat niin vetten päällä kuin jalat visusti maassa viihtyviä lukijoita.
Jaimal Yogis on palkittu toimittaja ja valokuvaaja, joka käyttää suuren osan vapaa-ajastaan surffaten ja maailmalla matkaten. Hänellä on maisterintutkinto journalismista Columbian yliopistosta ja hänen kirjoituksiaan on julkaistu mm. The Washington Postissa, The Chicago Tribunessa ja The Toronto Starissa.
www.jaimalyogis.com
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 8.1.2026 klo 20.17 ・ Ilmoituksen tunnus: 35461322
