Kuvagalleria
Yamaha RX-V361
Myydään
70 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Merkki: Yamaha
Myynnissä Yamaha RX-V361 AV-vahvistin. Kaikki toimii täysin moitteettomasti: äänet, liitännät, valikot ja säädöt. Ulkoisesti siistissä kunnossa, normaalia käytön jälkeä. Ollut aina siistissä sisäkäytössä, ei autotallivahvarina – laite puhdistetaan ja kiillotetaan vielä ennen myyntiä.
Mukaan SISÄLTYY alkuperäinen kaukosäädin!
Tämä on loistava vahvistin aloittelijalle, joka haluaa kunnollisen stereoäänen, tai lisäksi oikean surround-kokemuksen ilman säätöhelvettiä.
Erityinen vahvuus tässä mallissa on Yamahan bass management (Tätä ei löydy lähes koskaan perus stereo-vahvistimista. Suomalaisen hifikaupan myyjäkin totesi, että edes tonnin budjetilla tätä ei välttämättä sisälly stereovahvistimissa.) Eli:
- Vahvistin hoitaa subwooferin jakosuotimet ja bassojen ohjauksen oikein.
- Bassot ohjataan subille, ei kaiuttimille.
-> Lopputulos: selkeämpi, tarkempi ja luonnollisempi basso. Ei "mutaista bassoa"
-> Kaiuttimien bassoajurit kuormittuvat vähemmän → parempi keskialue ja puhtaampi ääni.
Bass management on valmiiksi säädetty toimivaksi, mutta esim. crossoverin muuttaminen (esim. 80 Hz) on helppoa käyttöohjetta seuraamalla.
Tärkeimmät speksit:
- 5.1-kanavainen AV-vahvistin
- Teho: n. 5 × 100 W (6 Ω, valmistajan ilmoitus)
- Dolby Digital / DTS
- Yamahan Cinema DSP -ääniprosessointi
- Digitaaliset sisääntulot (optinen + koaksiaalinen)
- Subwoofer-lähtö (aktiivinen bass management)
- Useita analogisia sisääntuloja, sekä digitaalisia sisääntuloja yllättävän pätevällä DAC:illa varustettuna ikäisekseen AV vahvistimeen
- Kuulokelähtö
Kaupat:
- Testaus ja kuuntelu onnistuu oston yhteydessä.
- Nouto ensisijainen.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 11.1.2026 klo 23.53 ・ Ilmoituksen tunnus: 35620200