Kuvaus
Ilmoitettu hinta on Osta heti -hinta, eikä se sisällä 9 %:n ostajakomissiota, 3 €:n ostajamaksua eikä toimituskuluja (tuotteet sijaitsevat ulkomailla). Tarkat kustannukset löytyvät Catawikin verkkosivustolta.
1.) Men At Work – Two Hearts [Vinyyli, LP, Albumi, Gatefold - 1. Japanin painos - Epic International – 28・3P-613 - Media: EX / Kansi: NM Obi & Insert mukana]
Men At Work – *Two Hearts* esitetään tässä alkuperäisessä japanilaisessa ensimmäisessä painoksessa, joka tallentaa australialaisen pop-rock-ilmiön kunnianhimoisen toisen luvun sen äänenlaadultaan hienostuneimmassa ja keräilyarvoisimmassa muodossa. Vuonna 1985 julkaistulla albumilla bändi laajentaa tunnusomaista new-wave reggae-rock-äänimaailmaansa suuremmalla tuotantokorostuksella ja sanoitusten syvyydellä, kaikki tämä esitettynä Epicin japanilaisen '28・3P' sarjan poikkeuksellisella äänentoistolla ja korkealaatuisella gatefold-kotelolla.
Tämä erinomainen äänitys paljastaa albumin terävän, kiillotetun tuotannon selkeine yksityiskohtineen, dynaamisine lämpöineen ja minimaalisine pintahälyineen. Atmosfäärisestä avauksesta "Man With Two Hearts" ja vauhdikkaasta singlestä "Everything I Need" tarttuvaan "Sail to You" ja pohdiskelevaan "Still Life"—jokainen Colin Hayn tunnistettavan laulun vivahdekerros, yhtyeen tiivis instrumentaalinen yhteispeli ja rehevät kosketinäänet esitetään mukaansatempaavalla tarkkuudella. Japanilainen masterointi takaa tasapainoisen ja immersiivisen kuuntelukokemuksen, jossa albumin melodinen käsityötaito ja kypsä sävellystyö välittyvät tehokkaasti.
Tämä kappale erottuu poikkeuksellisella visuaalisella esityksellään. Erityinen gatefold-kansi on upeassa Near Mint (NM) -kunnossa – puhdas, kiiltävä, terävillä kulmilla ja eloisilla grafiikoilla, lähes uuden veroinen. Vinyyli on vakaassa Excellent (EX) -soittokunnossa, siinä on joitakin kevyitä pintajälkiä, jotka aiheuttavat satunnaista, lievää taustahälyä, mutta ei hyppäämisiä, säilyttäen täyden äänenlaadun. Tärkeää on, että se on kokonainen, sisältäen molemmat alkuperäiset tärkeät lisäosat: ehjän, elävän OBI-rivin ja kuvituksen sisältävän sanoitus-/valokuvaliitteen, mikä tekee tästä hyvin säilyneen ja halutun keräilyesineen.
Yksi 80-luvun suurimpien yhtyeiden aliarvostettu jatko-osa, tarjolla hienossa soittokunnossa, puhtaassa kannessa ja kaikilla alkuperäisillä japanilaisilla keräilijäelementeillään.
YKSITYISKOHTAINEN TEKNINEN KUVAUS
Artist / Title: Men At Work – Two Hearts
Muoto / Painos: Vinyl LP, Albumi, Gatefold - Ensimmäinen japanilainen painos.
Leima ja kataloginumero: Epic / CBS Sony International – 28・3P-613
Vuosi / Maa: 1985 - Japani
sleeve/kannen kunto: lähellä uutta (NM) - gatefold-kansi. Poikkeuksellisen puhdas, kiiltävä, terävillä kulmilla. Erinomainen näyttökyky.
Media-tila: Erinomainen (EX) - Näyttää kevyitä naarmuja/hiuslinjoja. Toistaa selkeästi koko alueen, mutta mukana on satunnaista, lievää pintahälyä. Ei hyppäyksiä.
Sisältö: Täydellinen alkuperäisellä OBI-rivillä ja kuvitetulla liitteellä.
KAPPALELISTA
Sivu yksi:
Mies kahdella sydämellä
Kaikki, mitä tarvitsen
Purjehdi sinuun
4. Maria
5. Kova onnen tarina
Sivu kaksi:
Näen sen silmissäsi
2. Still Life
Lapset paraatissa
4. Pysy kotona
5. Side Show
KERÄILYN KOHOKOHDAT
Harvinaisuus: Men At Work -yhtyeen toisen albumin ensimmäinen japanilainen painos.
Erikoisominaisuudet: Gatefold-versio, sisältää alkuperäisen OBI-rivin ja insertin.
Ehdokohdaksi: Hihallinen erinomainen lähes mint -kuntoinen, huippuluokan näyttelyesine.
Musiikkisisältö: sisältää singlet 'Everything I Need' ja 'Man With Two Hearts'.
Aitous: Vahvistettu Epic International Japanin kataloginumerolla 28・3P-613.
2.) Men At Work – Cargo [Vinyl, LP, Albumi - 1. Japanin painos - 1983 - Epic – 25・3P-427 - NM/NM Obi- ja insert-kansien kanssa]
Men At Work – *Cargo* esitetään täs