Kuvagalleria
Kojamo Kirja. Lapin reseptejä
Myydään
Toimitus alkaen 2,99 € + ToriDiili-palvelumaksu 2,75 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Uusi
Kojamo on keittiömestari Tero Mäntykankaan aito pohjoisen ruokakirja. Se ammentaa voimansa Haltin paljailta keroilta, Lapin tuntureilta ja Rovaniemen vehreistä metsistä – sieltä, missä ruoka syntyy luonnon ehdoilla ja fiilis on yhtä tärkeä kuin maku.
Kirja sisältää noin 50 reseptiä, jotka on kaikki kehitetty Napapiirin pohjoispuolella. Ne edustavat modernia pohjoista ruokaa: selkeitä makuja, rehellisiä raaka-aineita ja Lapille ominaista karua kauneutta.
Kirjan tunnelmasta vastaa valokuvaaja Sami Repo, jonka ainutlaatuinen kuvajälki tekee Kojamosta visuaalisesti vahvan elämyksen. Tarinat ja tekstit on luonut Juuso Holstein, joka tuo pohjoisen elämän, luonnon ja ihmiset lähelle lukijaa – suoraan hangesta ja suosta keittiöön.
Kojamo ei ole vain keittokirja.
Se on kertomus pohjoisesta elämästä, ruoasta ja ihmisistä, jotka elävät ja hengittävät Lapin rytmissä.
https://akateeminen.com/tuote/tero-m%C3%A4ntykangas/kojamo/9789529426089
Kirja on uusi. Se on myös painava, joten mielellään noutona Herttoniemenrannasta. Postittaa myös voin, mutta tällöin postikulut tulee ostajalle.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 18.1.2026 klo 22.14 ・ Ilmoituksen tunnus: 35925162

