Kuvagalleria
Genasun GVB-8 Lithium MPPT lataussäädin.
Myydään
Toimitus alkaen 2,99 € + ToriDiili-palvelumaksu 5,75 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Genasun GVB-8 (Boost) on litiumakkujen latauksen säätölaite, lataus 54,6V. Aurinkopaneelista lataus suoraan 48v litiumakkuun. Aurinkopaneelin jännitteen nostin. Tuotteessa on IP40-luokitus ja se soveltuu erityisesti litiumakkujen lataukseen.
Max 325w paneelille. Input rajat 60v/8A.
Itsellä oli käytössä sähköpyörän akun (48v) lataamisessa suoraan yhdestä 200w aurinkopaneelista. Tuli kokeiltua kaikki halvemmat (kiinalaiset) lataussäätimet tähän tarkoitukseen, ja täytyy sanoa, että tämä on ylivoimaisesti paras. Isoin ero halvempiin säätimiin on liikkeessä, ajonaikana tapahtuva lataus. Ja koko laitteen rakenne ja suojaus on huippuluokkaa. Tämähän on tehty valtameri olosuhteisiin. Halvemmissa laitteissa valo-varjo vaihtelu tappaa koko latauksen, aloitusviiveet liian pitkiä. Genasun säätimissä lataus alkaa silmänräpäyksessä.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 29.1.2026 klo 13.59 ・ Ilmoituksen tunnus: 36379697
