Kuvagalleria
Dell 16GB DDR4 3200MHz SO-DIMM - Alkuperäinen (2Rx8)
Myydään
Toimitus alkaen 2,99 € + ToriDiili-palvelumaksu 4,70 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Tyyppi: RAM-muistit
Myydään Dellin "Certified Memory" 16GB SO-DIMM -muistikampa kannettavaan. Tämä on Dellin virallinen varaosa (Part: SNPWTHG4C/16G), jonka valmistaja on SK Hynix.
Huom: Tämä on 2Rx8 (Dual Rank) -malli. Tämä kampa on suorituskykyisempi kuin yleiset 1Rx8 tai 1Rx16 -kammat. Se on ehdottomasti paras valinta esimerkiksi Dell Latitude, Precision tai XPS -sarjan tehokannettaviin, joissa muistinopeus ja -rakenne vaikuttavat suoraan tehoon.
Toimii erinomaisesti myös muun merkkisissä koneissa (HP, Lenovo ym.), jotka tukevat DDR4 3200MHz SO-DIMM -muistia.
Tekniset tiedot:
Kapasiteetti: 16 GB
Tyyppi: SO-DIMM (Laptop)
Nopeus: 3200 MHz (PC4-3200AA)
Rank: 2Rx8 (Dual Rank) – High Performance
Dell Part: SNPWTHG4C/16G
OEM Malli: SK Hynix HMA82GS6DJR8N-XN
Kampa on testattu virheettömäksi (MemTest86). Toimitetaan antistaattisessa pussissa.
Toimitus: Suosittelen ToriDiiliä! Se on tälle tuotteelle edullisin toimitustapa (vain n. 3 € + palvelumaksu), ja saat ostajana täyden turvan. Nouto onnistuu Helsingistä (Herttoniemenranta).
For sale: official Dell Certified Memory 16GB SO-DIMM module for laptops. This is a genuine Dell part (SNPWTHG4C/16G), manufactured by SK Hynix.
Note: This is a 2Rx8 (Dual Rank) module. This module offers higher performance than standard 1Rx8 or 1Rx16 sticks. It is the best choice for high-end laptops like Dell Latitude, Precision, or XPS series, where memory rank directly impacts performance.
Also works perfectly with other laptop brands supporting DDR4 3200MHz SO-DIMM memory.
Specs:
Capacity: 16 GB
Type: SO-DIMM (Laptop)
Speed: 3200 MHz (PC4-3200AA)
Rank: 2Rx8 (Dual Rank) – High Performance
Dell Part: SNPWTHG4C/16G
OEM Model: SK Hynix HMA82GS6DJR8N-XN
Tested and fully working (MemTest86). Delivered in an anti-static bag.
Delivery: I recommend using ToriDiili! It is the cheapest shipping method for this item (approx. 3 € + service fee) and includes buyer protection. Pickup available in Helsinki (Herttoniemenranta).
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 5.2.2026 klo 23.12 ・ Ilmoituksen tunnus: 36696130