Kuvagalleria
Bianco Eventon hääpuku - uudenveroinen
Myydään
450 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Koko: 36
Väri: Valkoinen
Myynnissä upea Bianco Evento Barbara -häämekko, koko 36. Ostettu uutena elokuussa 2025. Mekko on ollut käytössä kerran ja pesty ammattimaisessa pesulassa, josta kuitti löytyy. Kunto on uutta vastaava: ei tahroja, repeämiä eikä muita kulumisen merkkejä.
Helma on kauniisti laskeutuvaa satiinia ja yläosassa on kevyt korsettirakenne, jonka päällä pitsi. Mekossa on puolihihat ja imarteleva V-kaula-aukko. Helmassa on kaksi kerrosta: satiininen päällikangas ja vuori. Takana osittain vetoketju ja osittain napit. Puvussa on pieni, hillitty laahus. Mekossa on sisäänrakennetut kupit, joten rintaliivejä ei tarvitse käyttää.
Mekko on lyhennetty morsiamelle, jonka pituus on 173 cm ja kengät 5 cm korolla. Lisäksi olkapäistä on nostettu noin 1 cm, mutta ommel on helposti purettavissa. Muita muokkauksia ei ole tehty. Mekko on kevyt ja mukava päällä koko päivän ja illan.
Lisätietoja ja kuvia annan mielelläni.
Nouto
Kuva: fotomimmit
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 11.2.2026 klo 5.41 ・ Ilmoituksen tunnus: 36870828

