Kuvagalleria
Lumoava vintagehenkinen lyhyt juhlamekko, valko-hopea, koko 40
Myydään
25 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Uusi
Koko: 40
Väri: Valkoinen
Hurmaavan kaunis lyhyt juhlamekko, Seppälän mallistoa, koko 40. Valkoisella pohjalla hopeisia kirjailtuja kuvioita. Istuva yläosa leveämmällä helmalla, alla kevyt vuori. Selässä kaunis avoin leikkaus, vetoketju ja nappi. Aikoinaan juhlia varten hankittu ja laput poistettu, mutta jäänyt lopulta käyttämättömänä kaappiin. Kaunis tällaisenaan tai kevyen tyllin/alushameen kanssa, vaikka YO-juhliin, rippijuhliin tai vaikka häihin tyylin mukaan. ❤️ Valitettavasti ei todellakaan pääse valokuvissa oikeuksiinsa!
Kainalo-kainalo n.46cm
Vyötärö n.39cm
Kokopituus edessä keskellä kaula-aukon reunasta helmaan n.89cm
Mieluiten käteiskaupat ja sujuva nouto Nokialta tai omien menojen mukaan Tampereen keskustasta, mutta postituskin onnistuu ostajan maksaessa kulut. Ei Toridiiliä, eikä mobilepayta käytössä.
vintage juhlat juhla kesäjuhlat yo ylioppilasjuhlat ylioppilasmekko rippijuhlat rippimekko häät häämekko morsiusmekko morsiuspuku juhlamekko kimaltava hopeinen valkoinen vanhanaikainen tyylikäs klassinen kellomekko puolikello rockabilly rockabella pinup pin up fifties fiftari sixties juhlava näyttävä naisellinen ornamentti
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 15.2.2026 klo 19.34 ・ Ilmoituksen tunnus: 37102876

