Kuvagalleria
Marimekko Jokeri puuvillakassi
Myydään
Toimitus alkaen 2,99 € + ToriDiili-palvelumaksu 1,50 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Merkki: Marimekko
Sukupuoli: Unisex
Materiaali: Kangas
Marimekon limenvihreän ja valkoisen värinen kangaskassi. Kuosi on Jokeri, jonka Annika Rimala suunnitteli Marimekolle vuonna 1967.
Kassi on kooltaan 32xm x 32cm ja siinä on 98cm pitkä hihna. Hihnan leveys on 3cm. Kassi suljetaan painonapilla, sisäpuolella on vetoketjulla suljettava pieni tasku.
Kassin materiaalilappu on kulunut lähes lukukelvottomaksi, mutta materiaali on puuvillaa ja sisäpuolen tasku ilmeisesti polyamidia (tai polyesteriä).
Kassi on ehjä ja hyvässä kunnossa muutamia pieniä tahroja / jälkiä lukuun ottamatta, katso kuvat. Kassin kulmat ovat täysin ehjät. Kassi on juuri pesty 40 asteessa, mutta en saanut näitä muutamaa tahraa pois. Myös sisäpuolella on pientä tahraisuutta, katso kuvat tästäkin.
Toridiili tai nouto (+ käteinen tai mobilepay) Helsingin kantakaupungista.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 18.2.2026 klo 20.14 ・ Ilmoituksen tunnus: 37229117