Kuvagalleria
Emmaljunga NXT90 3.0 MY23 rattaat
Myydään
580 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Merkki: Emmaljunga
Myydään hyväkuntoiset, siistit ja ehjät NXT90 rattaat.
Runko on MY23 mallia, jossa on kaksi eri joustoa, helppo yhden käden kasaus, paranneltu jarru sekä erittäin vakaa ja miellyttävä työntötuntuma.
Renkaat on Solight Ecco, puhkeamattomat renkaat, joihin ei tartu talvella lumi ja jotka ovat tasaiset ja kevyet työntää kaikilla pinnoilla.
Istuimena on NXT90 Select-malliston Ergo-istuin tyylikkäällä tummansinisellä verhoilulla ja nahkayksityiskohdilla.
Runkoon on liimattu mustat heijastinteipit sivuille suojaamaan runkoa, joka on moitteeton. Kuvissa näkyvät valkoiset jäljet sivussa ovat näissä teipeissä, ei itse rungossa. Mustiin muoviosiin on tullut käytössä pieni naarmuja/jälkiä, jotka olisi oikeilla muovin huoltoon sopivilla aineilla hyvin korjailtavissa (minulla ei valitettavasti sellaisia ollut).
Rungon sivussa Emmaljungan merkkien kohdalla on vielä alkuperäiset suojateipit.
Monipuolisesti säädettävässä työntöaisassa on sisänurkissa kulumaa keinonahassa saumojen kohdalla. Aisassa ei ole muita merkittäviä isoja käytöstä johtuvia rikkoutumia ja yleisilme on siisti.
Istuimessa on käytetty istuisuojaa, jonka saa halutessaan mukaan (Petite cherie, vaaleanpunainen). Suojassa on hiekkatummentumaa hieman ja se on laitettu nyt pesuun.
Pakettiin kuuluu integroitava hyttyssuoja (erinomainen!) sekä Emman musta sadesuoja ja kuvissa näkyvä verkkopussi tavaroille.
Tavarakori on tilava ja helppokäyttöinen. Netistä löytämäni tiedon mukaan painoraja olisi 5kg, mutta muistelen myyjän kertoneen, että se on testattu 10kg saakka. Tavarakori on kaikin puolin ehjä niin sisä- kuin ulkopuolelta.
Rattaat on ostettu uutena 28.5.2023 ja käytetty normaalissa arjessa syyskuusta 2023 alkaen. Aktiivinen käyttö syksyyn 2024 saakka, jonka jälkeen satunnaisia ostosreissuja tai lyhyitä matkoja. Viimeisen vuoden ne ovat lähinnä vieneet tilaa eteisessä.
Rattaat on säilytetty aina sisällä. Kotimme on homekoiran tarkastama ja pesemme tuoksutta. Meillä on koira (labbis, joten ei ole ollut istuimessa).
Rattaat valittiin, koska ne ovat miellyttävät työntää. Tukevat, mikä oli tärkeä kriteeri koiran kanssa ulkoillessa. Aisassa on monipuoliset säätömahdollisuudet. Rattaat saa helposti kasaan ja ne mahtuvat meillä hyvin autoon (maasturi, mutta testattu myös farmariautossa).
Renkaat on irroitettu säännöllisesti ja rattaat huollettu ohjeiden mukaan.
Myyn vain noudolla, jotta ostajalla on mahdollisuus tarkistaa rattaiden kunto tarkasti ja testata niiden toimivuus.
Setin alkuperäinen hinta on ollut 1044 euroa.
Huom! Ilmoitukseen ei mahtuneet kaikki kuvat. Lisää saa pyytämällä viestitse. ☺️
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 20.2.2026 klo 11.20 ・ Ilmoituksen tunnus: 37280970
