Kuvagalleria
Fiskars reunaleikkuri – siistit rajaukset nurmikolle ja pengerryksiin
Myydään
20 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Myydään aito ja laadukas Fiskars-reunaleikkuri (toiselta nimeltään kanttausrauta). Tämä on korvaamaton työkalu jokaiselle, joka arvostaa huoliteltua ja siistiä puutarhaa. Fiskarsin tunnettu laatu takaa, että terä puree maahan vaivatta ja työkalu kestää isältä pojalle.
Tuotetiedot:
Merkki: Fiskars (kotimaista laatua).
Korkeus: 110 cm
Materiaali: Kestävä terä ja tukeva varsi T-kahvalla, joka antaa hyvän otteen ja voiman leikkaukseen.
Toimintatapa: Jalkatuki mahdollistaa kehon painon käyttämisen, jolloin leikkaaminen on kevyttä.
Käyttötarkoitukset – mihin kaikkeen tätä voi hyödyntää?
Nurmikon rajaus: Leikkaa nurmikon reunat veitsenterävästi suoriksi tai kaareviksi kulkuväylien ja hiekkateiden varsilla.
Istutuspenkkien siistiminen: Estä nurmikon rönsyily kukkapenkkiin luomalla selkeä "kanttaus" eli pystysuora reuna mullan ja ruohon välille.
Pengerrykset: Viimeistele pengerrysten ja muurikivien reunat, joihin ruohonleikkurilla tai trimmerillä on vaikea päästä tarkasti.
Uusien istutusalueiden tekeminen: Käytä työkalua uuden kukkapenkin muodon merkitsemiseen ja nurmen irrottamiseen siististi laattoina.
Lipputangon tai puiden aluset: Luo siistit, pyöreät rajaukset puiden ympärille helpottamaan ruohonleikkuuta.
Mahdollistaa myös reunanauhojen helpon asentamisen esim. nurmikon ja istutusalueen väliin.
Tällä työkalulla saat aikaan tuloksen, johon trimmeri ei pysty: pysyvän, selkeän ja tasaisen rajan eri materiaalien välille.
Vain nouto (liian iso toridiililähetykseen)
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 25.2.2026 klo 17.29 ・ Ilmoituksen tunnus: 37556806




