Kuvagalleria
Vintage Partaveitsen teroitysvyö
Myydään
80 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Number One -nahkainen partaveitsen teroitinhihna, jossa yläosassa on metallinen ripustuslenkki teroituksen jännitystä varten.
Teroitusvyön mitat:
• Pituus nahkaosa: 45 cm
• Pituus lenkin kanssa: 55cm
• Leveys : 5cm
• Paksuus : 2mm
Vyö on hyväkuntoinen (huollettu usein)
Lisätietoja sen käytöstä ja ominaisuuksista:
• Käyttötarkoitus: Stroppia käytetään partaveitsen terän suoristamiseen ja hienosäätöön juuri ennen parranajoa. Se ei varsinaisesti teroita terää samalla tavalla kuin hiontakivi, vaan palauttaa terän ajokuntoon.
• Materiaali: Valmistettu naudannahasta, toisella puolella tekstiilipinta denimiä.
• Valmistaja/Merkki: Kuvassa näkyvässä/myynnissä olevassa stropissa on teksti "Number One" kullatuin kirjaimin.
• Käyttötekniikka: Partaveistä vedellään selkä edellä tasaisella nahkapinnalla edestakaisin noin 30 kertaa ennen ajoa. Oikean tekniikan oppiminen on tärkeää parhaan tuloksen saavuttamiseksi.
• Huolto: Vyötä on käsitelty usein nahkarasvalla, jotta vyö pysyy notkeana ja kuivumisen estämiseksi
Nouto ja maksu ensisijaisesti MobilePay tai postitus ostajan maksettavaksi toteutuman mukaan.
Toridiili ei ole mahdollista.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 31.3.2026 klo 14.41 ・ Ilmoituksen tunnus: 39162981