Kuvagalleria
Lars-Johan Åge : Happy Happy
Myydään
Toimitus alkaen 1,47 € + ToriDiili-palvelumaksu 2 €. Toimituskulut normaalisti 2,95 €.
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Entä jos loputtomien kompromissien ja nahkapäätösten sijasta voisit päästä kenen hyvänsä kanssa yhteisymmärrykseen asiasta kuin asiasta viidellä askeleella? Ja vieläpä niin, että kaikki ovat ratkaisuun tyytyväisiä.
Ruotsalainen neuvotteluguru Lars-Johan Åge on kehittänyt Happy-happy-menetelmän, joka yltää pidemmälle kuin tuttu win-win-tavoite. Se keskittyy tyytyväisyyteen, suhteisiin, yhteistyöhön ja tulevaisuuteen. Tavoitteena on elämänlaadun kohentaminen ja menestys.
Ja mikä parasta, Ågen menetelmää voi hyödyntää sekä työ- että siviilielämässä. Kyse voi olla oman ehdotuksen saamisesta läpi asiakkaan tai pomon kanssa tai siitä, että työtoverisi sanovat yhtäkkiä kyllä ideoillesi. Tai siitä, että erimielisyydet keittiössä läheisten kanssa vähenevät. Kirja selvittää myös, miksi win-win ei ole oikea tavoite näissä tilanteissa.
Ågen kehittämä menetelmä perustuu psykologian tutkimukseen sekä käyttäytymis- ja taloustieteellisiin kokeisiin. Niitä valottavat arkiset esimerkit, jotka ovat kaikille tuttuja.
Kirjan oikeudet myytiin ennen sen ilmestymistä 17 maahan!
Lars-Johan Åge on väitellyt taloustieteiden tohtoriksi Tukholman kauppakorkeakoulussa ja hän on opiskellut neuvottelutaitoja Harvardin yliopiston oikeustieteellisessä tiedekunnassa. Hän on työskennellyt FBI:n panttivankineuvottelijoiden ja Ruotsin poliisin erikoisryhmän kanssa. Tämän kirjan myötä hänen oppinsa ovat meidän kaikkien käytössä.
Hyväkuntoinen kovakantinen kirja.
Docendo 2020.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 13.4.2026 klo 20.55 ・ Ilmoituksen tunnus: 39897750
