Kuvagalleria
Fender noventa telecaster loaded body
Myydään
Toimitus alkaen 6,90 € + ToriDiili-palvelumaksu 16,75 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
ToriDiili on Torin uusi maksu- ja kuljetuspalvelu. Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkastaa tuote ennen kuin rahat siirretään myyjälle.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Kitaran tyyppi: Sähkökitarat
Myyntiin fenderin made in mexico noventa telecasterin leppärunko alkuperäisillä osilla, ilman kaulaa siis. Nätti butterscotch blonde jossa on ohuehko finish josta puu ja kuviointi hiukan kuultaa läpi. Kamera näköjään päättää eri kuvakulmiin vähän eri värejä, näyttää joissain hailakammalta mitä on. Eka kuva on aika realistinen.
Alkuperäinen hyväsoundinen P90 - mikrofoni, joka rähisee tarvittaessa, volume ja tone, kolmen messinkipalan lyhyt talla, simppeli konfiguraatio, ja täysin toimiva tottakai. Poterot on huolella häiriösuojattu edellisen omistajan toimesta. Kunto erittäin siisti, yhden pienen dingin huomasin etupuolelta, siitä kuvaa. Ei ole edes fender-tyypillistä kaulataskun alueen lakkahalkemaa. Plektrasuojassa ja metallisessa kontrollilevyssä toki jonkun verran soiton jälkeä myös. Kaulatasku ihan perus fenderin mitoilla, ite oon tässä pitänyt kolmea eri kaulaa ja kaikki istui hienosti.
Mukaan siis:
-Body
-Mikki & sähköosasto kaikkineen
-Control plate & nupit
-Jakki & jakkikuppi
-Plektrasuoja
-Hihnatapit
-Kielten läpivientiholkit
-Kaulalätkä & kaularuuvit
Eli siis tosiaan kaula kiinni ja soittoon! Kielet toki auttaa myös asiaa ;) Itsellä on ollut näitä nyt kahteen otteeseen, ajatuksen tasolla tykkään ihan tosi paljon mutta se kaulamikki jää aina omiin tarpeisiin nähden uupumaan. Jos just sulla on himotusta yhden p90 Telecaster / Esquire / rokki-kitaralle niin tästä erinomainen pohja! Itellä on tässä fenderin baritonikaula vielä kiinni, mutta irroitan viimeistään ostajan löytyessä.
Tämä löytyy Tampereelta rantaperkiöstä, nouto ja checkkaukset best mutta lähetys onnistuu myöskin. Toridiili toimii, mutta perus rahat tilille/mobilepaylla ja paketti matkahuoltoon käy myöskin +10e. Omien menojen mukana kulkee näytille ainakin Valkeakoskelle ja Forssaan.
Hintapyyntö 320e
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 5.5.2026 klo 12.05 ・ Ilmoituksen tunnus: 41012332
