Kuvagalleria
Weber Smokeymountain WSM 57 BBQ savustin
Myydään
440 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Weber Smokeymountain 57 savustin, kunto on hyvä. Tässä on savustettu briskettejä, 2 kokonaista mahtuu tasoille hyvin, joulukinkkuja sekä paljon kaikenlaista muuta.
Loistava peli! Itse olen käyttänyt alaritilän alla olevassa vesiastiassa pääasiassa hiekkaa, joka tasaa lämpöä eikä höyrystä savustettavia tuotteita. Makuasioita ja kukin tyylillään kuten BBQ:ssa kuuluu tehdä. Joskus kyllä testattiin, kumpi tapa on parempi ribseillä, mutta erot eivät olleet merkittävät. No toiset haluaa muutenkin ajaa ribsit omaan makuun liian kypsiksi, jolloin liha irtoaa luusta jo nostaessa ritilältä ;)
Tähän saat mukaan hyvän satsin aitoja tammihalkoja, kuvan suojapeitteen ja lisää hiekkaa. Olen talvella myös kylmäsavustanut tässä lohta ja juustoja erillisellä kylmäsavukierukalla. Tämä toimii myös siinä hyvin ja voin antaa kylmäsavukierukan mukaan, jos vaikka kiinnostaa kokeilla syksyllä kun kelit kylmenee.
Kokoluokka on mainio ja tässä saa tehtyä 10-20 riviä ribsejä kerralla, joten toimii todella hyvin, kun pitää tarjoilla BBQta isolle porukalle. Omaan käyttöön pienemmälle porukalle ei vie sen enempää brikettejä kuin perus Weber, mutta lämpötila ylätasoilla on aina vakaa ja lämpötilan pitäminen optimaalisessa low and slow BBQ lämpötiloissa onnistuu takuuvarmasti aina.
Tarvittaessa noustaessasi saat käytön opastuksen sekä takuuvarmat BBQ vinkit sekä muutaman hyvän reseptin🔥🔥🔥
#bbq #savustus #smoking #grillaus #ribsit #savustin
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 27.5.2026 klo 20.10 ・ Ilmoituksen tunnus: 41511445