Kuvagalleria
Vallila pimennysverhot Aurajoki kuosi
Myydään
110 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Pituus: 250 cm
Leveys: 140 cm
Merkki: Vallila
Pimentävä Aurajoki-verhot valmisverhot kuuluu Vallilan suosittuun kaupunkikuosien kokoelmaan. Riina Kuikan suunnittelemaan Aurajoki-kuosiin on kuvattu Turun Aurajoen kaunis jokivarren maisema. Aurajoki-kankaan tunnelma on kuin kaupunkilainen ilta: keveä, kaunis ja kuiskaileva. Kaupunkilaisromantiikkaa kuvaan tuo vanha katulamppu, joka tuo valoa illan pimeämpiin hetkiin. Jylhänä virtaavan Aurajoen ylle laskeutuvat puiden ruskeat lehdistöt, tuoden maisemaan vahvaa kontrastia ennen niiden tippumista.
Vallilan pimentävän kankaan materiaali on raskasta, ja siksi erityisen kauniisti laskeutuvaa, polyesteriä. Pimentävällä kankaalla estät tehokkaasti valonsäteiden pääsyn tilaan.
Pesu 30 asteessa ilman valkaisuainetta. Silitys miedolla lämpötilalla (nolla pistettä).
Ei rumpukuivausta.
Raportin korkeus 91cm.
Tarkemmat tiedot:
Leveys: 150cm
Neliöpaino: 229g/m2
Koostumus: 100% Polyesteri verho näyttävällä kaupunkimaisemakuosilla. Ylhäällä on valmiit laskokset/rypytysnauha ripustusta varten.Itselläni lyhennys 212 cm. Mutta taitosi aukaisten pit 250 cm. Voin postittaa postikulut ostajalle.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 16.9.2026 klo 12.42 ・ Ilmoituksen tunnus: 47197858