Kuvagalleria
Tissot Quadrato Chronograph miesten rannekello (T005.517 A)
Myydään
295 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Merkki: Tissot
Sukupuoli: Miehet
Malli on esitelty alun perin vuoden 2007 tienoilla osana Tissot'n T-Trend-mallistoa, ja sen valmistus on sittemmin lopetettu.
Tag Heuer Monaco - mallin mukaan tehty.
Kyseessä on erottuva ja moderni "neo-vintage" -urheilukello.
* Koneisto: Sveitsiläinen ETA G10.211 -kvartsikoneisto (paristokäyttöinen).
* Runko: Neliskulmainen runko on valmistettu harjatusta ja kiillotetusta 316L-ruostumattomasta teräksestä.
Rungon koko on noin 40 mm × 40 mm (leveys ilman nuppia) ja paksuus noin 12 mm.
* Lasi: Naarmuuntumaton, kevyesti kaareva safiirilasi (Sapphire Crystal).
* Vesitiiviys: 100 metriä (10 ATM / 330 jalkaa), eli kello kestää uintia ja roiskeita.
* Ranneke: Alkuperäinen Tissot'n tummanruskea alligaattorikuvioitu nahkaranneke (leveys 22 mm), jossa on teräksinen perhoslukko (deployant clasp).
Kellotaulun yksityiskohdat:
Tässä nimenomaisessa versiossa on näyttävä suklaanruskea/pronssinen kellotaulu, jossa on ruudullinen vohvelikuviointi (guilloché) keskellä.
Suuret arabialaiset numerot 3, 9 ja 12 sekä kirkkaan turkoosinsiniset ajanoton viisarit tuovat kelloon urheilullista ilmettä.
Ajanoton (Chronograph) apunäytöt mittaavat sekunteja, minuutteja (30 min asti) sekä sekunnin kymmenyksiä. Päivämääränäyttö sijaitsee vinottain kello 4 ja 5 välissä.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 12.10.2026 klo 17.02 ・ Ilmoituksen tunnus: 48096339
