
Kuvagalleria
Muumien keittokirja ranskaksi – Le livre de cuisine des Moomins
Myydään
Toimitus alkaen 2,95 € + ToriDiili-palvelumaksu 2,16 €
Shoppaile ToriDiilillä kuin verkkokaupassa
Toimituksen jälkeen sinulla on 24 tuntia aikaa tarkistaa tavara. Jos tavarassa on jotain vialla, saat rahasi takaisin
Luo paketti
Osta enemmän samalta myyjältä ja maksa vain yhdet toimituskulut.
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Myydään ranskankielinen Muumien keittokirja Le livre de cuisine des Moomins – Initiation à la cuisine finlandaise.
Kirja sisältää noin 150 Muumilaakson tunnelmaan sopivaa ruoka- ja juomareseptiä sekä esittelee suomalaista ruokakulttuuria. Mukana on muun muassa aamiaisruokia, salaatteja, keittoja, kalaruokia, leivonnaisia, hilloja ja juomia.
Kirjaa kuvittavat Tove Janssonin alkuperäiset Muumi-piirrokset, ja mukana on myös lainauksia Muumi-kirjoista.
Hieno lahja ranskaa osaavalle Muumi-harrastajalle tai lisä Muumi-kokoelmaan. Kyseinen ranskankielinen painos on loppuunmyyty.
Kirjan tiedot:
Reseptit: Sami Malila
Kuvitus: Tove Jansson
Ranskannos: Kirsi Kinnunen
Kustantaja: Le Petit Lézard
Julkaisuvuosi: 2008
Kieli: ranska
Sidonta: kovakantinen
ISBN: 978-2-35348-009-8
Kunto: Hyvä. Kannet ja näkyvät sisäsivut ovat siistit. Kansissa on vähäisiä käytön jälkiä ja takakannessa tarra. Kirjan yleisilme on hyvä.
Nouto tai postitus. Myös ToriDiili sopii.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 29.10.2026 klo 10.56 ・ Ilmoituksen tunnus: 49191395