Kuvagalleria
Ilmastoinnin täyttösarja painemittarilla
Myydään
20 €
Tuotteen kuvaus
Kunto: Uusi
Nopeimmalle pari pulloa kylmäainetta (r134a) ja painemittari. En lähetä ei toridiiliä vain nopea nouto. Puoli ilmaiseksi ja helposti auton ilmastointi takas toimintaan.
2 korkkaamatonta pulloa ja painemittari.
(Alaska Refrigerants -täyttöpullo on ympäristöystävellinen hiilivedyistä valmistettu vaihtoehto auton ilmastointijärjestelmän kylmäaineille, made in eu)
Lupavapaa.
Käyttötarkoitus: Suora korvaava aine perinteisille R134a- ja R1234yf-aineille autoissa ja muissa vastaavissa laitteissa.
Ympäristövaikutus: Perinteisiin HFC-kaasuihin verrattuna Alaska-kylmäaineiden GWP-arvo (Global Warming Potential) on vain 3–5, eli se kuormittaa ilmastoa yli 99 % vähemmän.
DIY ilmastoinnin täyttö ilman kalliita korjaamokäyntejä jos aineet kadonneet, todella helppo käyttää.
-Venttiili kiinni pulloon, ja ruuvaa nopeasti loppuun asti, venttiilin neula puhkaisee metallikalvon ja ruuvaa kiinni.
- Auto käyntiin ilmastointi päälle kylmimmälle, muut härpäkkeet pois päältä
- Aseta venttiili auton low puoleen, ylempänä oleva apparin puolella korkissakin L
- Avaa venttiili max 10-15sek ajaksi ja tarkkaile painemittaria
- Täytä 10-15sek sykäyksissä kunnes mittarin "full" määrä lähes täysi
- Irrota venttiili autosta ja nauti taas kylmästä ilmastoinnista :)
Helppoa kuin heinän teko, voin tarvittaessa näyttää noutaessa miten toimii.
Pullossa ainetta, pag-100 öljyä ja pikkuriikkinen määrä paikka-ainetta mikrovuotojen paikkaukseen. Yksi pullo vastaa noin 500 grammaa perinteistä kaasua.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Ilmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 31.10.2026 klo 16.46 ・ Ilmoituksen tunnus: 49216346

